Red Bull Sea To Sky'da Kazanan Jarvis!

Enduro Yazar: Batuhan Emrem

Red Bull Sea To Sky'da Kazanan Jarvis!

Nefes kesici enduro yarışının sonucunda Tahtalı Dağı'nın zirvesine en hızlı ulaşan isim İngiliz yarışçı Graham Jarvis oldu.

Sabah saatlerinde Kiriş plajında start alan yarışın üçüncü ve son ayağı yarışmacılar için en krıcı engellerin olduğu parkurlardan oluşuyordu. Taşlık plajın ardından önce kuru nehir yatakaları daha sonra da kayalık kanyonları motosikletleriyle aşmayı çalışan enduro yarışçıları düşe kalka, ine çıka olağanüstü şekilde mücadele vererek 2365 metre yüksekliğindeki Tahtalı Dağı'nın zirvesine kadar tırmandılar. Akdeniz sahillerinin insanı gevreten tatlı sıcağından sonra gitgide artan irtifa ile etkisini göstermeye başlayan dağ soğuğuyla birlikte daha da zorlaşan doğa şartlarına rağmen yarışmacılar cesaret ve yetenekleri ile tüm izleyenleri büyüledi.

 

Red Bull Sea To Sky'da Kazanan Jarvis! 1. İçerik Fotoğrafı

 

Red Bull Sea To Sky'da Kazanan Jarvis! 2. İçerik Fotoğrafı

 

Makine ve insanın ortaklaşa verdiği bu mücadele sonucunda zirvede bulunan Redbull bitiş çizgisine ilk ulaşan isimse Husqvarna TE 300 ile yarışan tecrübeli isim Graham Jarvis oldu. Jarvis'in neredeyse bir dakika kadar arkasında ise KTM EXC 300 Factory ile yarışan genç yarışçı Jonny Walker yer alırken yarışın belki de en sürpriz anı üçüncülük için yaşandı. 2365 metre yükseklikteki zirvede bulunan bitiş noktasına sadece 40 metre kala 3. gelen Wade Young önündeki kayalık engeli geçmekte zorlanınca aralarında bulunan 1 dakikaya yakın farkı kapatan Andreas Lettenbichler yarış bitimine yalnızca metreler kala üçüncülüğü genç Wade'den kapmayı başardı.

 

Red Bull Sea To Sky'da Kazanan Jarvis! 3. İçerik Fotoğrafı

 

Red Bull Sea To Sky'da Kazanan Jarvis! 4. İçerik Fotoğrafı

 

Geride bıraktığımız üç gün boyunca Kemer'in eşsiz güzellikteki doğası ve eğlence dolu atmosferi içinde gerçekleşen Red Bull Sea To Sky doğa ve motosiklet seven herkes için kesinlikle kaçırılmaması gerek bir etkinlik. Hey endurocu, Kemer'e gel ve bu harika yarışı sakın kaçırma!

 

Red Bull Sea To Sky'da Kazanan Jarvis! 5. İçerik Fotoğrafı

 

Red Bull Sea To Sky'da Kazanan Jarvis! 6. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR