in

Renkli ve Çılgın Altı Vespa Tasarımı!

Yazar: Can Deniz

Leeds ve Gateshead’te bulunan Harley Davidson bayisi Jennings, birbirinden ilginç altı Vespa modelin tasarımını çizip meraklılara sundu.

Yeniden Tasarlanan İnanılmaz Altı Vespa Modeli!Bir İtalyan fırtınasıydı o ve hala da fırtınalar estirmeye devam edior. Vespa, kült klasik anlamda dünyanın en popüler scooter modeli olmayı başarmıştı. 1946 senesinde sahnelere çıktığında, minyatür doğasından dolayı ona “Yavru Ördek” ya da “Donald Duck” denmişti. Ortalığı kasıp kavuran bu Vespa modeller, ilk bakışta kendine özgü tasarımları ve İtalyan ruhları ile kolayca tanınabiliyordu.
Leeds ve Gateshead’te bulunan Harley Davidson Jennings bayisi, aynı zamanda Vespa hayranı olsa gerek ki Vespa’nın farklı segmentlere bürünmüş hallerini merak edip bu soruya cevap aramış: “Hiç merak ettiniz mi “özgür” tasarımlı Vespa motosikletler, neye benzerdi?” İşte bu sorunun cevabı Harley Davidson Jennings tarafından aşağıda yer alan altı Vespa modeli ile cevaplanıyor.  
Renkli ve Çılgın Altı Vespa Tasarımı! 1. İçerik FotoğrafıVespa Chopper1. VESPA CHOPPER Chopper deyince akla ilk gelen model, muhtemelen klasik Harley Davidson markasıdır. Yüksek gidonlar, hemen tanınan egzoz sesi ile Vespa Chopper, saygı duyulan bir model olmaya aday olabilirmiş. Kalbinizin sesiniz dinleyin, arkanıza yaslanın ve Cruise zamanı…
Renkli ve Çılgın Altı Vespa Tasarımı! 2. İçerik FotoğrafıVespa Sportsbike2. VESPA SPORSTBIKEKazanmak için doğmuş bir Vespa superbike var karşımızda! “Hız” burada oyunun adı. Her gün dolandığınız 50cc motoruna kıyasla benzin yiyen bir gaza sahip 1200cc motoruyla heyecan dorukta…
Renkli ve Çılgın Altı Vespa Tasarımı! 3. İçerik FotoğrafıVespa Touring3. VESPA TOURING İhtiyacınız olan uzun mesafelerse, Vespa touring tam sizlik! Geniş hacimli yakıt deposu, sizi kilometrelerce götürecek, dik konumlanmış selesi saatlerce sizin rahat sürüş yapmanızı sağlayacak ve koruma camı da sizi zorlu hava koşullarından koruyacaktır. Onu seyahatler için mükemmel yapan artçı ve bagaj için de yeri bol…
Renkli ve Çılgın Altı Vespa Tasarımı! 4. İçerik FotoğrafıVespa Off-Road/Dirt4. VESPA OFF-ROAD/DIRT Eğer off-road motosiklet meraklısıysanız, bu dayanıklı Vespa dirt model, sizin için ideal olabilir. Kum, çakıl, çamur, kar ve hatta nehir yollarında bile sağlam yol tutuşu ile sizi yarı yolda bırakmayacağa benziyor. Süspansiyon ve hafif gövde yapısı, sizi rahatça engebeli yollarda sıçratabilir ve yumrulu lastikler de yol tutuşu güvenli bir şekilde sağlayabilir. 
Renkli ve Çılgın Altı Vespa Tasarımı! 5. İçerik FotoğrafıVespa Cafe Racer5. VESPA CAFE RACER Kısa seyahatler için mükemmel hafiflikte bir Vespa var sırada. Cafe Racer, alçak konumlandırılmış elcikleri, öne çıkan uzun selesi ile anında göze çarpabiliyor. Minimalist gövdesi,kontrollü düzeni, 1960’lı yılların Grand Prix cadde yarışçılarını hatırlatmaya yetiyor. Sürmesi tam bir hayal gibi olsa gerek…
Renkli ve Çılgın Altı Vespa Tasarımı! 6. İçerik FotoğrafıVespa Tron6. VESPA GELECEĞİN TRON MODELİVespa Işıklı Model, nasıl görünebilir diye merak ediyorsanız, Harley Davidson bayisi Jennings bu sorunun da cevabını bulmuşa benziyor. Fütüristik çizgilere sahip bu model, daha hızlı gidebilmesi için pürüzsüz hatları ile göz kamaştırıyor. Motorun dengede durması ve freni için küçük kanatçıkları bulunuyor. Yarış için tasarlanmış olsa da tasarımcı her kimse geleceği görebiliyor demek.
Tutkunları için Vespa, sadece bir scooter anlamına gelmiyor. Vespa, onlar için bir hayat tarzını ifade ediyor. Harley Davidson bayisi Jennings’in tekrar tasarladığı altı model içinde, her tür sürücü için bir model bulunuyor. Siz olsanız hangisini seçerdiniz?

İlginizi Çekebilir
2022 Ducati Multistrada V2S

http://www.jenningsharley-davidson.com/harley_davidson/news/vespas-redesigned-as-6-types-of-motorcycles.htm

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Marlboro Man Filmi (Harley Davidson ve Marlboro Adam )

Yamaha NMAX 125 İle Sakız Koyları Bir Başka!

REKLAM