in

Retro Stili ile Yamaha XSR900’den Bir Ödül Daha!

Yazar: Can Deniz

Retro tarzda göz alıcı Yamaha XSR900, Red Dot 2017 Ürün Tasarım Ödülü Yarışması’nda “En İyinin En İyisi” olarak beşinci ödülünü almış oldu.

Göz alıcı hem klasik hem de modern bir havaya sahip olan Yamaha XSR900’ın aldığı ödüller arasında;“Good Design BEST100”, (İyi Tasarım BEST100) – “Auto Color Award 2016 Special Prize”, (Auto Color 2016 Özel Ödülü) – “JIDA Design Museum Selection Vol.18,” (JIDA Tasarım Museum Selection Vol.18) – “iF Design Award.” (iF Tasarım Ödülü) ödülleri bulunuyor. 
XSR900’ün ödül haberi, MT-07 ve JWX-2 tekerlekli sandalyeler için yardımcı tip elektrikli güç ünitesinden sonra 2012’den beri Yamaha Motor’un, peş peşe bu ödülü aldığı beşinci seneyi işaret ediyor.  
Retro Stili ile Yamaha XSR900’den Bir Ödül Daha! 1. İçerik Fotoğrafı
Tasarım Bölümünün Genel Müdürü Akihiro Nagaya’nın bu konudaki düşünceleri ise şöyle; “2015’te Mt-07 ve JWX-2’nin başarını devam ettirerek, XSR900’ın ‘Red Dot Ödülü: Ürün Tasarımı’nda; “En İyinin En İyisi” (Best of the Best) onurunu alması, Yamaha Motor’un tasarım konusundaki girişimlerinin bir nevi onaylanmasıdır.”
“Bu sene, Yamaha Motor, Tasarım Merkezi için yeni bir temel olarak Yenilikçi Merkezi’ni açtı. Global Yamaha ailesini, Yamaha’nın eşsiz tarzını yansıtacak daha da göz alıcı tasarımlar yaratmak amacıyla bir araya getirerek modern teknoloji ürün gelişimimizi daha da ileri boyuta taşımayı planlıyoruz.” 
“XSR900’un gelişimine sadece tasarımcılar öncülük etmedi, aynı zamanda mühendis, üretim ve pazarlama kadrosundaki çalışma arkadaşlarımız da ustalıklarıyla bu sürece katkıda bulundular.”
Retro Stili ile Yamaha XSR900’den Bir Ödül Daha! 2. İçerik Fotoğrafı
Yamaha XSR900, motosiklet keyfinin iyi yerleşmiş bir hobi olarak kültürleştiği piyasalardaki sürücüleri ve aynı zamanda daha geleneksel tarzı seven sürücüleri memnun etmek üzere geliştirilmiş.
Retro Stili ile Yamaha XSR900’den Bir Ödül Daha! 3. İçerik Fotoğrafı
Retro dış görünümünü, en modern teknoloji ile birleştirerek keyifli bir sürüş sunan Yamaha XSR900’da, minimalist ikili sele, klasik yuvarlak ön far ve okuması kolay bir gösterge bulunuyor. 
Retro Stili ile Yamaha XSR900’den Bir Ödül Daha! 4. İçerik Fotoğrafı
MT-09 modelinde bulunan aynı motordan gelen ilham ile 847cc’lik XSR900, 10,000 devirde 115 beygir güce ve 8,500 devirde ise 87 Nm torka sahip. Havasından geçilmeyen Yamaha XSR900’da, ABS’nin ve Çekiş Kontrol’ünün daha pürüzsüz çalışması için, Yardımcı ve Kaydırmalı Debriyaj gibi özellikler mevcut.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Brake Free, Motosiklet Sürücüleri İçin Kaska Akıllı Fren Lambası!

SignalWear’dan Dünyanın İlk Sinyal Veren Akıllı Motosiklet Eldiveni!

REKLAM