Riderdenim, İzmir’de Yeni Mağazası İle Hizmete Hazır

Sektörel Yazar: Motoron

Riderdenim, İzmir’de Yeni Mağazası İle Hizmete Hazır

Günlük kullanıma uygun, estetik ve güvenli ürünler yaratan Türkiye’nin ilk motosiklet kot pantolonu üreticisi Riderdenim, çıkış yeri olan İzmir’de yeni mağazasını hizmete açtı. Alsancak’taki mağaza müşterilerine sunduğu birbirinden şık ve stil sahibi ürünlerinin yanı sıra dekorasyonu ile dikkat çekiyor.

Mayıs sayımızda, markanın yaratıcısı Timur Aksüt ile yaptığımız röportajı sizlerle paylaşmıştık. Bu özel röportajımız için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. (http://www.motoron.com.tr/HaberDetay/motosiklet-kotu-denince-akla-ilk-gelen-isim-riderdenim-3048)
Riderdenim’in İstanbul’daki mağazası, Türkiye’de kendi markasına ait ürünleri satan tek mağaza olma özelliğini taşıyor. Korumalı motosiklet kotu başta olmak üzere korumalı mont, t-shirt, kemer, fonksiyonel balaklava, günlük kullanıma uygun kapüşonlu ve korumalı sweatshirt ve yine günlük kullanıma uygun gerçek süet-deri karışımı bot, dalgakıran windstopper gibi zengin ürün portföyüne sahip. Riderdenim, bu çeşitliliği arttırmaya yönelik ürünler ile İzmir’deki mağazasında meraklılarına hitap etmeye devam ediyor.Riderdenim, İzmir’de Yeni Mağazası İle Hizmete Hazır 1. İçerik Fotoğrafı


“En şık ve gösterişli kot pantolonunuzun motosiklet pantolonunuz olmasını ister misiniz?” sloganıyla yola çıkan markanın, özellikle motosiklet kotu grubunda pek çok alternatifi bulunuyor. Yenilikçi ve fit kesimleri ile orta kalınlıkta mevsimlik “Lodos”, hafif ve ince yapısıyla “Poyraz”, rüzgara karşı koruyucu maddeler ile desteklenmiş tasarımıyla kışlık “Bora”, siyahtan vazgeçemeyenlerin tercihi “Karayel”, dıştan kolaylıkla takılıp çıkarılabilir diz korumaları ile “Çek-Çıkar” gibi pek çok ürün modelini mağazalarda görebilirsiniz.Dikişsiz, mikrofiber, termal, nem yalıtımlı, UV korumalı, esnek ve rüzgara dayanıklı birbirinden renkli fonksiyonel baklavalar, %100 su ve rüzgar geçirmez içi polarlı mebran dalgakıran windstopper ve korumalı dalgakıran, enerjik tasarıma sahip t-shirtler, motosiklet kullanıcılarının vazgeçilmez aksesuarları olarak sektörde kendine yer edinmiş durumda bulunuyor.Mont alternatiflerine baktığımızda ise, mevsimlik ve estetik güzel Lodos modelinin farklı özelliklerinden bahsedebiliriz. Dirsek ve omuz bölgelerinde aramid bez kaplamaları ile yine dirsek, omuz ve sırt bölgesinde bulunan korumaları sayesinde güvenli kullanımı sağlayan oldukça şık bir kot mont olan Lodos, %100 pamuklu yüksek kalite denim kumaştan oluşuyor. Lodos, hem bir kot mont hem de motosiklet üzerinde tereddütsüz kullanabileceğiniz korumalı bir ekipman. Bu montun yanı sıra yeni bir model olan Karayel File Mont da dikkat çekiyor. Maksimum hava akımını sağlamak için ön, arka ve yan kısımlarda file kumaşı, dirsek, omuz ve sırt bölgesindeki Sas-Tec korumaları, dirsek ve omuz bölgelerinde aramid bez kaplama özellikleri ile aynı zamanda da klasik bir kot mont görünümünde fit ve şık kesime sahip.


Riderdenim, İzmir’de Yeni Mağazası İle Hizmete Hazır 2. İçerik Fotoğrafı
Riderdenim, bugünkü başarılı çizgisine ulaşmak için çok çalışmış. 2008 senesinde bu işe girişirken, yaklaşık bir düzine kot pantolon çeşitli testlerden geçerek deneme tahtası olmuş. Motosiklet kullanıcılarının rahatı ve güvenliği konusunda hep daha iyisini hatta en iyisini yapabilmek için hep araştırmış. Başlangıçta seri üretim için oldukça az bir rakam olan 200 adet ürün yapılmış. Sonunda ortaya çıkan ilk model olan Bora oldukça güzel ve kaliteli bir ürün olarak piyasaya çıkınca, bir anda fazlaca talep görerek başlangıca doğru bir imza atmayı başarmış.Bu arada firma, 2010 senesinde Türkiye’de gerçekleşen birçok festivale, İstanbul’da ve İzmir’deki çeşitli motosiklet gruplarının toplantılarına katılarak tanıtım yapmayı da ihmal etmemiş. Ayrıca dergimiz vasıtası ile çeşitli tanıtımlar da gerçekleştirilmiş. Markanın yaratıcısı Timur Aksüt’ün her zaman inandığı felsefe, doğru ürünle müşteri memnuniyetini sağlayarak her zaman bunun arkasında durmak olmuş. Aksüt, bu durumda hem kendisi hem de ürünleri kullanan iki teker dostları için karşılıklı kazan-kazan prensibinin gerçekleştiğinin de altını çiziyor.İsim detayına bakacak olursak, Rider sürücü, Denim ise kotun kumaşı anlamına geliyor. Başlangıçta Timur Aksüt’e “Neden Türkçe isim koymadınız?” gibi sorular sıkça sorulmuş, ama firmanın vizyonu doğrultusunda, Türkçe isimle bunu anlatmanın güç olacağı düşünülerek bu global ve anlamlı isim tercih edilmiş.


Riderdenim, İzmir’de Yeni Mağazası İle Hizmete Hazır 3. İçerik Fotoğrafı


Türkiye, her zaman marka için önemli ve gelişime açık bir pazar olsa da bir Türk markası olarak yurt dışında yer almak ve markayı daha da yaygın hale getirmek Aksüt’ün en büyük hedeflerinden biri. Aksüt; kullanıcı, motor ve eğitmen sayısının artmasıyla Türkiye’deki bilincin gelişmeye başlamasının ve ülkemizdeki pazarda, kullanıcıların farklı giyinmeyi sevmesinin kendileri için avantajlı bir durum olduğunu da önemle vurguluyor.Özellikle günlük kullanıma uygun, korumaları ile güvenilir, kesimleri ile fit ve şık tasarımı ile Riderdenim kotlar, bir motosiklet kullanıcısına ihtiyacından çok daha fazlasını sunmayı başarıyor. Markanın İzmir’deki yeni adresi ise oldukça kolay ve merkezi bir yer olan İzmir Fuarı’nın 26 Ağustos Kapısı’nın tam karşısında bulunuyor. Motosiklet tutkunu dostlara duyurulur.

YORUMLAR