Röportaj: Kolnmesse'nin Başkan Yardımcısı Cristoph Werner

Sektörel Yazar: Özlem Köseoğlu

Röportaj: Kolnmesse'nin Başkan Yardımcısı Cristoph Werner

Almanya'da yapılan Intermot fuarının başkan yardımcısı Crisstpoh Werner ile Intermot hakkında merak edilenleri sorduğumuz bir söyleşi gerçekletirdik.

Röportaj: Kolnmesse'nin Başkan Yardımcısı Cristoph Werner

Dünyanın En Büyük Motosiklet Organizasyonu “Intermot” Kalp Atışlarınızı Arttırmaya Geliyor!Bir fuar düşünün, sektörün en iyi modellerinin lansmanlarının yapıldığı, iki tekerin sihirli dünyasına hayran motosiklet meraklılarını ağırlayan, yenilikleri ve büyüleyici standları ile sektöre hakim, bir çok renkli aktiviteleyle çevrilmiş güzel mi güzel bir fuar.Motosikletle dopdolu bu çekici etkinliğin bir parçası olmak isterseniz, sizi Organizatör Şirket Kolnmesse‘nin Ticaret Yönetimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Christoph Werner ile röportajımıza davet ediyoruz. Motosiklet dünyasının öncü organizasyonlarından birisine tanıklık etmek için orada neler olacağını gelin daha yakından öğrenelim.Sonunda 5-9 Ekim 2016, yani Intermot için heyecan zamanı!


Röportaj: Kolnmesse'nin Başkan Yardımcısı Cristoph Werner 1. İçerik Fotoğrafı


Röportajımız:


Motoron: İlk olarak Intermot’un tarihçesinden biraz bahsedebilir misiniz? Intermot, dünyanın en büyük motosiklet etkinliklerinden birisi olmayı nasıl başardı?

Christoph Werner:

Motosiklet fuarlarının Köln’de geçmişe dayanan bir geleneği vardır. Buradaki ilk motosiklet fuarı, 1964 yılı gibi eski bir tarihte gerçekleşti. Intermot, 2006’dan beri organizasyon portfolyolarımızın sabit bir parçası ve motorlu iki tekerlek endüstrisi için öncü uluslararası bir iş platformu oldu. Başarının reçetesini sordunuz sanırım. Ortağımız Alman Motosiklet Endüstrisi Kurumu (IVM) ile birlikte çok net fikirlerimiz var: hem bir iş fuarı hem de ticari bir organizasyon fuarı olarak en üst seviyede bir fuar düzenliyoruz. Başka bir deyişle, ilgili tüm marka, trend, yeni ürün ve fikirler ticari ziyaretçilerin elinin altında bulunacak ve böylece motosiklet meraklıları da yeni sezonun heyecan verici gelişmelerini ve yeni modelleri görüp tecrübe edebilecekler. Ayrıca sektör içerisindeki stand sahiplerini ve direk tedarikçileri, kendi potansiyel müşterileri ile önceden diyalog içerisine sokuyoruz.


Röportaj: Kolnmesse'nin Başkan Yardımcısı Cristoph Werner 2. İçerik FotoğrafıM.: Yakında gerçekleşecek olan Intermot fuarı için ne çeşit aktivite ve etkinliklerin düzenlendiğini bizimle paylaşabilir misiniz? Geçen senelere kıyasla, bu sene için yenilikçi bir aktivite ya da yeni bir özellik eklendi mi?

C.W.:

Intermot, tüm iki teker dünyasına genel bir bakış açısı sağlıyor. Elektrikli ulaşımda en önemli gelişmeler, aksesuarlar, kıyafetler, yedek parçalar, Custom, turizm ve fabrika ekipmanlarının yanısıra en son motosikletler, scooterlar, elektrikli motosikletler göz önüne çıkarılacak. Organizatör firma olarak ilgili trendlerin farkında olmak ve kavramsal olarak bu yenilikleri etkinlikte birbirleriyle entegre etmek bizim işimiz. Yakın zamanda gerçekleşecek olan Intermot Fuarı’nda “Custom” mega trendini, kendine has “Şov içinde şov” konsepti ile “Intermot Customized” başlığı altında detaylandırıp derinine ineceğiz. Bütün bir hol, sadece bu temaya ait olacak. Ayrıca destekleyici program olarak, AMD Custom Motosiklet Tasarımı Dünya Şampiyonası ile Customizing Sahnesi, Garaj Alanı, Essenza Yarışması ve Naked Motosiklet Şov gibi bir çok önemli etkinliği bir araya getirdik. Elektrikli Hareketlilik (Ulaşım) konusunda özel bir bölüm olan “Intermot E-motion” konsepti ise yeni bir bakış yakalamayı başarıyor. Geleceğe yönelik olarak geliştirilmiş, bağımsız, şov içinde şov formatı ile E-motion holü 5.2, ticari ziyaretçilerin ve müşterilerin iki teker üzerindeki elektrikli ulaşım dünyasını tecrübe edebilecekleri bir alan olacak. Donanımın iyileştirilmesini sağlayan yenilikçi E-motorlar ve göz alıcı geniş bir aksesuar yelpazesi vasıtasıyla yepyeni pedallardan E-motosikletlere ve E-scooterlara kadar tecrübe edilecek bir alan ziyaretçilerimizi bekliyor olacak.


Röportaj: Kolnmesse'nin Başkan Yardımcısı Cristoph Werner 3. İçerik FotoğrafıM.: Intermot’u ziyaret etmek isteyen okuyucularımız için fuar biletlerini nasıl temin edebilecekleri ve detaylı fuar programının ne zaman açıklanacağı konusunda bilgi verebilir misiniz? Ayrıca size göre ziyaretçilerin Intermot’a gelmeleri için en iyi sebep nedir?
C.W.:

Köln’deki Intermot Fuarı’nı ziyaret etmek için en iyi neden kesinlikle sunulan önerilerin eşsiz çeşitliliği ve başka hiç bir yerde tecrübe edilemeyecek kadar mükemmel destekleyici etkinlik programlarının yer alması. Intermot, ticari ziyaretçiler için mutlaka gidilmesi gereken bir fuar ve motosiklet tutkunları içinse, alternatifi olmayan bir motosiklet şovu. Biletler, Intermot web sitemizde aynı zamanda destekleyici programlar ve önemli noktalar hakkında kapsamlı bilginin bulunabileceği “Ticket Shop” adıyla geçen “Bilet Mağazası” kısmından rahatlıkla sipariş verilebilir.


Röportaj: Kolnmesse'nin Başkan Yardımcısı Cristoph Werner 4. İçerik FotoğrafıM.: Intermot için aktivite ve etkinlik düzenlerken, motosiklet tutkunlarının dikkatini çekmek amacıyla hangi faktörleri dikkate alıyorsunuz?
C.W.:

Bu konuda, mevcut iletişim kanalları üzerinden her seviyede aktifiz. Örneğin klasik motosiklet meraklıları ya da scooter topluluğu üzerine odaklandığımız bir yaklaşım olan Custom Sahnesi’nden söz edebiliriz. Destekleyici programlarda, özel ilgi alanlarına giren önemli noktaları görmeyi bekleyen ve özel olarak üzerine düşülmesi gereken her bir hedef kitlenin ve Intermot’un bir çok farklı ilgi grupları var. Fakat hepsinin de beklediği bir özellik var ki bu da bizim için en önemli yaklaşım: başlıca büyük markaların hepsinin Intermot’ta yer alması.


Röportaj: Kolnmesse'nin Başkan Yardımcısı Cristoph Werner 5. İçerik FotoğrafıM.: Biraz da fuar alanına ulaşımdan ve Koelnmesse’ye yakın, anlaşmalı olduğunuz konaklama alternatiflerinden bahsedelim. Intermot’un ziyaretçileri için mevcut indirim ya da herhangi bir düzenleme var mı?
C.W.:

Intermot için online bilet yani internet üzerinden bilet sipariş eden ziyaretçilerimiz için örneğin Köln ya da Düsseldorf’a uçan kişiler, Intermot biletlerini, bölgesel tüm trenler, Rhein-Sieg (VRS) tramvay ve Köln fuar alanına yolculuklarında bölgeye ait yerel ulaşım ağı Rhein-Ruhr (VRR) için ücretsiz olarak kullanabilirler. Özel konaklama ya da cazip otel fiyat alternatifleri için en iyisi, Intermot web sitemizden rahatlıkla ulaşılabilen otel portalımızın kullanılması. Bu portal, sitede listelenmiş anlaşmalı ortaklarımız ile ilgili birimimizin tüm fiyat kategorileri üzerinde çalıştığı fiyat tekliflerinin bulunduğu bir ortam.


Röportaj: Kolnmesse'nin Başkan Yardımcısı Cristoph Werner 6. İçerik FotoğrafıM.: Intermot için genel bir rutin olan ve ilk defa sahnelenecek yeni modeller hakkında bize bilgi verebilir misiniz mümkünse? Ya da bunları sır olarak tutup direk Intermot’ta mı yüzleşelim?
C.W.:

Bu konuda ne yazık ki okuyucularınızın Intermot’a kadar beklemeleri gerektiğini söylemeliyim. Prömiyerler, basın toplantılarına kadar, resmi olarak açıklanmayacak ve burada fuara katılan markalar adına hareket ederek hiç bir ipucu veremiyoruz. Fakat prömiyer bolluğu ve dünya ilklerinin yaşanacağı bir fuar olacağının garantisini verebilirim.


Röportaj: Kolnmesse'nin Başkan Yardımcısı Cristoph Werner 7. İçerik FotoğrafıM.: Intermot’un geleceği için hedefleriniz nelerdir?
C.W.:

Çok mütevazı bir hedefimiz var. Intermot’u, şimdinin ve geleceğin öncü uluslararası motosiklet fuarı yapmak istiyoruz ve bunu da gerçekleştireceğiz.

M.: Röportajımızın sonuna gelirken, Türkiye’deki okuyucularımıza iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı? Ve son olarak bilgiler için ve motosiklet kültürüne katkılarınız için teşekkür ediyoruz.
C.W.:

Türkiye’deki iki teker tutkunlarına mesajımız: Diğer motosiklet meraklıları ile ortak tutkumuz olan “Motosiklet”in tadını doyasıya çıkarmak için Köln’e gelin ve bize katılın. Sizleri Intermot‘ta görmeyi dört gözle bekliyoruz!


Röportaj: Kolnmesse'nin Başkan Yardımcısı Cristoph Werner 8. İçerik FotoğrafıYORUMLAR