in

Rossi “Misano Zirveye Çıkmamız İçin Bir Fırsat”

Rossi

 Misano Rossi için tam anlamıyla evinde yarışmak demek, zira pist İtalya’da bulunmasının yanında aynı zamanada Rossi’nin evine sadece birkaç kilometre uzaklıkta. Sırf bu özellik bile bu yarışı İtalyan efsane için oldukça önemli bir hale getirirken Yamaha’nın son yarışlarda aldığı kötü sonuçların ardından Misano’da yapılacak iki yarış takım için hayati öneme sahip. Pisti yapısı genellikle Yamaha M1’e uyuyor.

Rossi “Geçen Sene Burada Güçlüydük"

 Doktor pist ile ilgili açıklamasında şunları söyledi: 

“Misano’daki iki yarış gelecek görevimiz. Bu pistte yarışmak benim için her zaman çok özel oldu. Evime çok yakın, sadece 10 kilometre. Piste gidip gelmek benim için çok kolay, ayrıca evinize bu kadar yakın olmak bir hayli avantajlı. Geçen sene burada çok güçlüydük, umuyoruz ki bu iki yarış boyunca gelişip pozitif sonuçlar elde edebiliriz. Geçen sene burada podyumu ufak bir farkla kaçırmıştım, bu sene de tepedeki pozisyonlar için savaşmak istiyorum.”  

Vinales De Şampiyonadaki Pozisyonunu İlerletmek İstiyor

 Takım arkadaşı Valentino Rossi gibi Maverick Vinales de podyum pozisyonlarına göz dikmiş halde. Yaşadığı fren sorunları ile korkunç iki haftayı geride bırakan İspanyol sürücü kaybettğii puanları Misano’da telafi etmek istiyor. 

Maverick Vinales Düşme
Vinales frenlerinin çalışmamasının ardından kendini yere bırakmıştı

 “Bu iki hafta Misano’ya hazırlanmak adına oldukça verimli geçirdim. Mental ve fiziksel olarak kendimi iyi hissediyorum ve bu hafta zorlayacağım. Tamamen Şampiyonadaki konumumuzu ilerletmeye konsantre olduk. Ana hedef bu ve buna ulaşmak için podyuma çıkmak zorundayız.”

 “Gelecek üç yarış için optimist ve heyecanlıyım. Takım olarak burada ve Katalonya’da güçlü olduğumuzu biliyoruz, dolayısı ile bu iki yarıştan maksimum verimi almalıyız. Misano’da yapılacak iki yarış, takımın bir nevi evi gibi, bundan dolayı olabilecek en iyi sonucu almak istiyorum.”

 Yamaha ekibi tamamen yarışçıları M1’i geliştirmek üzerine çalışıyor. Hatta Japon ekip bu hedef için Misano’da bir günü test yapmak için ayırmışlar. Konu ile ilgili takım Patronu Massimo Meregelli: “Gelecek hafta salı günü tüm gün test yapacağız. Bu bizim için çok önemli, zira sezon içersinde yeni malzemeleri test edebleceğimiz tek gün salı günü olacak”

MotoGP şampiyonluk sıralamaları için buraya tıklayabilirsiniz. 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

GSX-R 1000 MotoGP Özel Versiyonu

Ralph Hudson

Hız Rekortmeni Ralph Hudson Hayatını Kaybetti

REKLAM