Rossi, Monza Rallisi’nde 2015 Şampiyonu!

MotoGP Yazar: Özlem Köseoğlu

Rossi, Monza Rallisi’nde 2015 Şampiyonu!

Valentino Rossi, İtalyan Monza Rally Show’da, dünyanın en iyi araba yarışçılarını yenerek dördüncü zaferini elde etti.

Monster Energy Monza Rally, her sene gerçekleştirdiği organizasyonda, iki teker ve dört tekerden birçok ünlü yarışçıyı bir araya getiriyor. Daha önce kazananlar arasında efsanevi Sebastien Loeb ve önceki Formula 1 yarışçısı Robert Kubica’da bulunmakta. Birçok kişi bu yarışı bir çeşit yılsonu partisi olarak görüyor fakat yarışçılar bu işin içine girdiği anda birçok sıradan organizasyon bile bir anda son derece rekabetçi bir ortama dönebiliyor. Ve Valentino Rossi, tekrar podyumun zirvesine çıkmak için bir kez daha hem iki tekerde hem de dört tekerde hızını göstermeyi başardı. Organizasyonun final gününe 33 saniye üzerinde bir liderlikle giren Rossi, yapılacak olan son iki etap için de kendinden emindi.  


Rossi, Monza Rallisi’nde 2015 Şampiyonu!  1. İçerik Fotoğrafı


Şampiyon İtalyan, sonunda 50 saniye üzerinde bir zafer kazanırken, şu anki Dünya Ralli Şampiyonası yıldızı Thierry Neuville ve Motocross efsanesi Tony Cairoli gibi ünlü isimleri de geride bırakmayı başardı.Ford Fiesta ile yarışan Rossi ve co-pilotu Carlo Cassina’yı, tüm zamanların kazananlar listesinde bulunan Capello Rinaldo ile eşit duruma getiren 2006, 2007, 2012 şampiyonlukları ve en son bu 2015 zaferi oldu. Organizasyona katılan sadece Rossi değildi, MotoGP’de Rossi’nin garajında görmeye alışkın olduğumuz çocukluk arkadaşı Uccio ve Moto3TM yarışçılarından Romano Fenati’de tarihi Monza pistinde mücadelede bulunan isimlerdendi.


 Rossi, Monza Rallisi hakkında ise şunları söyledi “Monza, sezonu bitirmek için ve her daim harika zamanlar geçirdiğim bir yer olmuştur çünkü gerçekten büyük zevk aldığım bir organizasyon özellikle bu sene önde olduğum için çok mutluyum. Yarışın heyecanını hissedebiliyorsunuz fakat MotoGP’den daha az bir baskı hissettiğim için bundan keyif alabiliyorum. Bu harika arabayı kullanabiliyorum ve aynı zamanda da takımımızda her zaman çok eğlendiğimiz Brivio ve Uccio gibi arkadaşlarım var.”


Rossi, Monza Rallisi’nde 2015 Şampiyonu!  2. İçerik Fotoğrafı


Monza Rallisi’ni zaferle kapatan Valentino Rossi’nin ardında ikinciliğe ulaşan Thierry Neuville ve üçüncü Davide Brivio bulunuyor. Monza Rallisi’nde dördüncü zaferine imza atan Rossi, Movistar Yamaha MotoGP takım arkadaşı Lorenzo’nun zaferi yani hepimizin şahit olduğu ve kıl payı kaçırdığı onuncu dünya şampiyonluğu ile dramatik bir seneyi bu şekilde tamamlamış oldu. 

Monza Rally Show 2015 Videosu İçin:

YORUMLAR