Rossi, Monza Rally Show’da Yine Lider!

MotoGP Yazar: Burak Korin

Rossi, Monza Rally Show’da Yine Lider!

Monza Rally Show’da Movistar Yamaha MotoGP Takımı’nın pilotu Valentino Rossi’den altıncı zafer geldi.

VR46 numarayı durdurmanın imkanı yok! Valentino Rossi, motosiklet yarışlarının üst segmentinde yer alan MotoGP’nin 2017 sezonunda genel sıralamada beşinci sırada yer almayı başardı. Rossi, motosiklette değil aynı zamanda araba yarışlarında da rekor kırmaya devam ediyor. Hınzır İtalyan, 2017 Monza Rally Show ’da nefes kesen altıncı zaferine imza atmayı başardı. 

Rossi, Monza Rally Show’da Yine Lider! 1. İçerik Fotoğrafı

İlk olarak heyecanla başlayan yarış, ikinci etaptan sonra 2016 Sord Fiesta WRC modelinin olması gerekenden 7 kilo hafif olmasından dolayı Valentino’nun 10 saniyelik bir cezaya maruz kalmasına sahne oldu. Dokuz kez Dünya Şampiyonu, kararlı bir şekilde, sondan bir önceki etabı kazanmak ve genel sıralamada zireye çıkmak için dokuz buzlu etapta mücadele verdi. İkinci sırada yer alan Marco Bonanomi’yi temiz bir 5.7 saniye ile geçerek yarışı tamamladı. 

Rossi, Monza Rally Show’da Yine Lider! 2. İçerik Fotoğrafı

Şu anda Moto2 Dünya Şampiyonası’nda yarışan Valentino’nun kardeşi Luca Marini, VR46 Akademisi pilotu olarak bu sene Monza Rally Show’da çıkışını yaptı. 20 yaşındaki yarışçı, R5 sınıfı Ford Fiesta’ya pilotluk yaptı ve kategorisinde 11. sırada tamamladı ve iki tekerden dört tekere geçişindeki ilk mücadelesinde genel sıralamada 26. olarak bitirdi.

Rossi, Monza Rally Show’da Yine Lider! 3. İçerik Fotoğrafı

Valentino Rossi: “Monza Rallilerinde yarıştığım en zorlu yarışlardan birisi bu oldu çünkü kazanabilecek dört otomobil vardı ve herkes sonuna kadar birbirine yakındı. Ne yazık ki takım, Cuma günü aracın ağırlığı ile ilgili küçük bir hata yaptı. Aracın önündeki farları hesaba katmadık. Çok aptalca bir hataydı. İkinci etabın sonunda durduğumda, olamam gereken ağırlığın altında kaldığım söylendi ve 10 saniye ceza aldım. Tamam buraya kadarmış diye düşündüm. Fakat sonra atağa geçtim ve sondan bir önceki etapta çok risk aldım. Master’lar etabının sonuçlarını alamamak yazık oldu. Fakat benim için daha önemlisi, mutlu olmak! Monza Rally Show, her zaman eğlenceli çünkü bu tip araçları hızlı kullanabildiğiniz gerçek bir yarış. Sezonun sonunda daha az bir baskı ile daha fazla keyif alabilirsiniz. Tüm takım çok mutlu çünkü bu haftadan sonra kış tatilimize başlıyoruz ve her zaman müthiş bir atmosfer var. Bundan keyif almak için maksimum denemek zorundasınız ve rekabet çok zorlu ve seviye çok yüksekte. Özellikle son birkaç yıldır, organizasyon çok büyüdü ve birbirleriyle yarışmaktan büyük keyif alan gerçek ralli pilotları var. Monza’daki takımımız çok özel. Brivios ve Uccio ile sürmek tabi ki çok eğlenceli çünkü pek çok teknik konu hakkında konuşabiliyoruz. Fakat yine aynı zamanda onlardan hızlı ya da yavaş olduğunuzda pek çok şaka yapabiliyorsunuz. Bu sene kardeşim Luca’da vardı. Bana geldi ve “Gelmek istiyorum” dedi, bu yüzden organize ettim. Luca, hızlıydı, oldukça keyif alıyordu ve gelecekte de devam edebilir gibi düşündüm. Denemek ve sırları paylaşmak için Davide ve Uccio ile özellikle Luca ile çok konuşuyoruz. Luca'nın bir ralli otomobili ile ilk tecrübesiydi ve hızlıydı. Bu yüzden mutluyum ve o da mutlu. Fakat anlaşmamıza göre hızlı olabilir ama benim kadar değil!”  

YORUMLAR