Rossi'nin Goodwood'da Kullandığı M1'e Yakından Bakış

Yeni Model Yazar: Ahmet TEZCAN

Rossi'nin Goodwood'da Kullandığı M1'e Yakından Bakış

Valentino Rossi, 28 Haziran 2015 Pazar günkü Assen'deki birinciliğinin arından Goodwood'daki Festival of Speed'de Yamaha'nın 60.yıl dönümü kutlaması için İngiltere'ye gitmişti. Festival'de tepeye tırmanırken kullandığı Yamaha M1'e gelin bir de yakından bakalım.

28 Haziran Pazar günü Aseen MotoGP'deki zaferinden sonra Valentino Rossi, speed block sarısı Yamaha M1'ini Goodwood Festival of Speed'te sürerek tepeye tırmandı. Kutlamanın haberini daha önce vermiştik ve M1'in fotoğraflarını da paylaşamıştık fakat şimdi motosiklete bir de yakından bakalım.


Rossi'nin Goodwood'da Kullandığı M1'e Yakından Bakış 1. İçerik Fotoğrafı


Muhtemelen en şaşırtıcı şey sağ tarafta görülen motosiklet olacaktır. Bu motosiklet, Yamaha'nın 50. yıl dönümünde yani 10 yıl önce 2005 yılında yine Rossi tarafından sürülmüştü. Bu zaman dilimi boyunca yol motosikletlerinde yaşanan gelişmeler göz önüne alındığında, 2015 yılının MotoGP Şampiyona'sı lideri motosikletin en azından görünüş olarak 10 yıl önceki motosiklet ile neredeyse ayırt edilemez olması inanılmaz bir şey. Bazı bileşenler birbirinin yerine geçebilir gibi görünüyor ve kesinlikle yarışın bu denli yüksek bir seviyede olması inanılmaz.


Rossi'nin Goodwood'da Kullandığı M1'e Yakından Bakış 2. İçerik FotoğrafıRossi'nin Goodwood'da Kullandığı M1'e Yakından Bakış 3. İçerik Fotoğrafı


YORUMLAR