Rossi'nin Misano'da tanıttığı AGV Pista GP R Kaskı:“Blues Brothers”

Kask Yazar: Özlem Köseoğlu

Rossi'nin Misano'da tanıttığı AGV Pista GP R Kaskı:“Blues Brothers”

Valentino Rossi, San Marino Grand Prix’indeki geleneğe göre sıralama turlarında yeni özel grafikli AGV Pista GP R kaskını gözler önüne çıkardı.

Özellikle Misano Pisti’ndeki MotoGP yarışlarında yeni kaskları ile kendinden söz ettiren başarılı İtalyan pilot, Misano’daki yarışta yine iş başındaydı. Bu kez, kaskın teması daha çok “Uccio” olarak bilinen çocukluk arkadaşı Alessio Salucci ile paha biçilemez ilişkisini yansıtıyor. “Uccio” aynı zamanda Valentino’nun asistanı ve VR46 Racing Takımı’nın ve VR46 Riders Akademi’nin spor direktörü.


Rossi'nin Misano'da tanıttığı AGV Pista GP R Kaskı:“Blues Brothers”  1. İçerik Fotoğrafı


Ünlü “Blues Brothers” filmini hatırlatan Dan Aykroyd ve John Belushi gibi rol kesen Valentino ve Uccio, kaskın üst tarafında kendini gösteriyor. Valentino’yu inanılmaz kariyeri boyunca 20 seneden fazla destekleyen farklı ve üç renkli AGV logosu, kafanın ön kısmında ve spoilerın kenarlarında hakim. Uccio’nun yumruğu, merkezi logonun üzerine yaslanıyor ve lakabı parmaklarında dövme yaptırılmış şekilde yer alıyor.


Rossi'nin Misano'da tanıttığı AGV Pista GP R Kaskı:“Blues Brothers”  2. İçerik Fotoğrafı

AGV Pista GP R'da bulunan Blues Brothers’ın kullandığı polis arabası detayı.


Rossi'nin Misano'da tanıttığı AGV Pista GP R Kaskı:“Blues Brothers”  3. İçerik Fotoğrafı

AGV Pista GP R üzerinde yer alan  Rossi’nin çok sevdiği köpekleri Cesare ve Cecilia ile sevgili kırmızı kedisi Rossano


Rossi’yi destekleyen ev sahibi Misano Pisti’ndeki kalabalığa şükranlarını ileten ve filmden iyi bilinen şarkıyı anımsatan “Sweet Home Misano” yani “Tatlı Ev Misano” sürücünün kafasının arkasında yazılı bulunuyor. Biplano spoilerın, ayırt edici fosforlu-sarı 46 numarası ile yolları kesişiyor. Kask, aynı zamanda Doktor’a ve tasarımcı Aldo Drudi için ilham kaynağı olan filme atıfta bulunan pek çok eğlenceli detayı içerisinde bulunduruyor. Bluesmobile ve Blues Brothers’ın kullandığı polis arabası çene korumada bulunurken Rossi’nin çok sevdiği köpekleri Cesare ve Cecilia ile sevgili kırmızı kedisi Rossano da Rayban Wayfarer güneş gözlükleri ile ensede oturuyor.


Rossi'nin Misano'da tanıttığı AGV Pista GP R Kaskı:“Blues Brothers”  4. İçerik Fotoğrafı

 

Teknik özelliklerine göz atacağımız Pista GP R, AGV’nin çığır açan Pista GP evrimi, MotoGP kaskı ve geliştirilmiş en korumalı kasklardan birisi olarak sektöre imzasını atıyor. Racing için tasarlanmış tam karbon bir kask olan AGV Pista GP R, Riviera Golf Resort (Marignano, RN’de San Giovanni)’ta düzenlenen özel Dainese ve AGV organizasyonunda uluslararası medyaya ve MotoGP uzmanlarına yarış haftasının başında yani 10 Eylül 2016 tarihinde sunulmuştu. Race 3 Max Pinlock®’un tanıtımı ile arttırılmış görüş alanı, 100% Max Vision Pinlock® (120) ile birinci sınıf 1 Optik vizör ve yeni bir patent olan Visor Lock System (VLS) yani Vizör Kilitleme Sistemi sunuyor. Yeni patentli iç yapısı ve uygulanan Integrated Ventilation System (IVS) yani Entegre Havalandırma Sistemi ekstra konfor sağlarken kaskın, yeni rüzgar-tüneli testi yapılmış Biplano arka spoilerı sayesinde aerodinamik performansı geliştirilmiş. AGV Pista GP R, iç kanalları ve çene kısmının içine yerleştirilmiş içme kapakçığı içeren Hydration System (Sıvı Alma Sistemi)’i kapsayan tek kask olma özelliğini de taşıyor. Koruma, performans ve konforun ideal kombinasyonu olan AGV Pista GP R, AGV Üstün Standartları’nın serideki en üst sonucu olmayı başarıyor: kaskın darbe koruma, görüş açısı, kompakt tasarımı, hafifliği, aerodinamik havalandırması ve ergonomisi anlamında ölçülebilir bir şekilde ve açıkça gelişimde devrim yaratan yenilikçi ve öncü bir entegre model. Bu yüzden yenilikçi AGV Üstün Standartları süreci, kaskın R&D (Araştırma ve Geliştirme) teknolojileri seviyesini yükselterek baş koruma sistemlerinde bir dönüm noktasını temsil ediyor.

 

Ayrıca Rossi’nin yarış sonunda ikinci olarak podyumda yer aldığı 9-11 Eylül 2016’da İtalya, Misano’da gerçekleşen 2016 MotoGP’nin 13.raundu ile ilgili haberimize MotoGP Misano Yarış Sonuçları linkinden ulaşabilirsiniz.   

YORUMLAR