Rossi’nin Son Durumu!

MotoGP Yazar: Alper Baycan

Rossi’nin Son Durumu!

Enduro antrenmanında talihsiz bir sakatlanma geçiren Doktor’un son durumuna bir göz atalım…

Movistar Yamaha MotoGP Takımı’nın yıldız pilotu Valentino Rossi, Enduro antrenmanı esnasında yaşadığı sakatlanma sonrası Perşembe akşamı sağ ayağının kaval ve kamış kemiğinden kırıklar yüzünden ameliyat geçirdi.

Rossi’nin Son Durumu! 1. İçerik Fotoğrafı

Başarılı pilot, tıbbi muayene sonrası ilk teşhisin konulmasının ardından Ancona’daki Azienda Ospedaliero-Universitaria Ospedali Riuniti’ye sevk edildi. Talihsiz bir sakatlık yaşayan pilot, Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü Başkanı Dr. Raffaele Pascarella tarafından ameliyata alındı. Ameliyat esnasında hiçbir komplikasyon yaşamadan metal plaka kullanarak çivi ile kırıkların sabitlendiği belirtiliyor. 

Rossi’nin Son Durumu! 2. İçerik Fotoğrafı

Ayrıca ameliyatın ardından tıbbi muayenelerin ve tedavilerin devam edeceği belirtiliyor. Bu arada Yamaha; Rossi'nin tedavisinde 'Ospedale Civile di Urbino' ve 'Ospedali Riuniti di Ancona’ daki tüm personele gösterdikleri profesyonel ilgi için teşekkür etmeyi de ihmal etmiyor.

Rossi’nin Son Durumu! 3. İçerik Fotoğrafı

Valentino Rossi’nin açıklamalarına göz atalım: “Ameliyat başarılı geçti. Sabah kalktığımda çok iyi hissettim. Ancona’daki Ospedali Riuniti’deki tüm personele özellikle de beni ameliyat eden Doktor Pascarella’ya çok teşekkür ediyorum. Kaza için çok üzgünüm. Şimdi mümkün olan en kısa zamanda motosikletime dönmek istiyorum. Bunun mümkün olabilmesi için elimden gelenin en iyisini yapacağım.”

Bakalım, MotoGP’nin Doktor’u ne zaman sahalara dönebilecek?

YORUMLAR