Rossi'nin Son Durumu: Doktor, Mugello’da Var mı Yok mu?

MotoGP Yazar: İlker Genç

Rossi'nin Son Durumu: Doktor, Mugello’da Var mı Yok mu?

Mugello’daki evinde yarışlara girmek için çaba gösteren Valentino Rossi’den son açıklama…

Valentino Rossi, Mugello’daki evinde muhteşem rekorlara imza atmıştı fakat bu sene Mugello’da gerçekleşecek olan MotoGP’nin altıncı ayağında yarışıp yarışmayacağı henüz netleşmiş değildi. Yıldız pilot, mümkün olduğu kadar çabuk iyileşmek için çaba gösterdiğini bildirmişti. 

Rossi'nin Son Durumu: Doktor, Mugello’da Var mı Yok mu?   1. İçerik Fotoğrafı

“Motocross ile antrenman yaparken maalesef kaza yaptım. Göğüs ve karın kısımlarımdaki ağrı hala şiddetli. Neyse ki durumum gün be gün iyileşiyor. İtalyan Grand Prix’inde start almayı o kadar çok istiyorum ki bir an önce iyileşmek için uğraşıyorum. Kolay olmayacak fakat tedaviye devam etmek için birkaç günüm var. Piste çıkmak için “ok” almak üzere Perşembe günü medikal check-up yaptırmak zorundayım. Eğer muayene tamamen iyi giderse, gerçekten durumumu anlamak için Cuma günü YZR-M1 motosikletimi süreceğim. Kesinlikle Pazar günü pistte olabilmek için elimden gelenin en iyisini yapacağım.” açıklamalarında bulunmuştu. (31 Mayıs Çarşamba)

Yenice açıklanan bilgiye göre ise Rossi’nin, sağlık kontrolünden sonra Mugello'da yarışmaya hazır olduğu bildirdi. Doktor'suz bir İtalya GP'si düşünülemezdi sanki...

YORUMLAR