Rossi, Texas Tornado Boot Kampı’nda…

MotoGP Yazar: Özlem Köseoğlu

Rossi, Texas Tornado Boot Kampı’nda…

Evet, Rossi kampta fakat bu sefer değişik bir amaçla gittiği farklı bir kampta. Rossi, gittiği kampta hem dinleniyor hem de eğlenip yoğun geçen GP’lerin yorgunluğunu atıyor…

MotoGP yarışçılarını silahla deneme atışları yaparken görmek pek alışılageldik bir görüntü olmasa da Amerika’daki arkadaşına (Colin Edwards) ziyarete giden Valentino Rossi bu görüntüleri sergiledi. Rossi, birkaç yıldır programını ayarlayıp gitmeye uğraştığı Texas Tornado Boot Camp’ını nihayet iki günlüğüne ziyaret etti. Her aktiviteden faydalanan Rossi, tahmin edeceğiniz gibi her alanda oldukça hızlıydı.

Rossi, Texas Tornado Boot Kampı’nda… 1. İçerik Fotoğrafı


Edwards’ın tüm diğer saygın Texas kovboyları gibi, geniş bir ateşli silah kolleksiyonu bulunuyor. Kamp alanında, eğlenceli bir ortamda eğitim alarak motosikletle pratik yapmak mümkün. Aynı zaman eğitmen olan Colin Edwards, “Acemi Birliği Eğitim Kampı” olarak adlandırdığı kampta, sınırsız sürüş imkanı sunuyor ve kampı bir nevi “Motosiklet Eğitim Kapı” olarak adlandırarak ziyaretçilere kendilerini her an dünyanın en ünlü motosiklet yarışçıları ile aynı ortamda sürebilme ihtimalleri olduğunu belirtiyor. Aynı zamanda Edwards’ın bir tutkusu olan çeşitli silahlarla usta eğitmenler eşliğinde atış eğitimleri ve antrenmanları da kampın önde gelen aktiviteleri içerisinde yer alıyor. Zorlu yollarda cross motosikler eşliğinde eğitimler ve sürüşler, adrenalini kampta kat ve kat arttırmaya davet ediyor.

Rossi, Texas Tornado Boot Kampı’nda… 2. İçerik Fotoğrafı


Valentino Rossi için silahlarla deneme atışları yapmak ve biraz eğlenip yorgunluk atmak oldukça güzel bir fırsat olmuş. Tabanca, pompalı tüfek ve dürbünlü tüfekle atışlar yapan Rossi aynı zamanda Edwards ve diğer arkadaşları ile cross motosikletlerle pistte turlamayı da ihmal etmedi. Ayrıca eski bir Ford Mustang ile de deneme sürüşleri yaparak biraz ter attı.

Rossi’yi cross bir motosikletle görmek ve kampta yaşadığı anları izlemek için:

YORUMLAR