Rossi, Yamaha'nın 60.Yıl Dönümünü Kutladı

Sektörel Yazar: Ahmet TEZCAN

Rossi, Yamaha'nın 60.Yıl Dönümünü Kutladı

Valentino Rossi, Yamaha'nın 60.yıl dönümünü kutlamak için Goodwood'da düzenlenen Festival of Speed'de ilk kez yer aldı. Detaylar için okumaya devam edin...

Valentino Rossi, TT Assen'deki dramatik zaferinin ardından Goodwood Festival of Speed'de ilk kez bulunmak için uçağa atlayıp İngiltere'ye gitti. Goodwood'da Rossi, Yamaha Motor Company'nin 60. yıl dönümünü kutlamak için klasik speed block sarısı M1'ini sürdü.


Rossi, Yamaha'nın 60.Yıl Dönümünü Kutladı 1. İçerik Fotoğrafı


"İngiltere'ye gelmeden önce podyuma zar zor çıkmıştım fakat Goodwood'da Festival of Speed'e katılmış olmaktan çok mutluyum, bu gerçekten keyifliydi.


Rossi, Yamaha'nın 60.Yıl Dönümünü Kutladı 2. İçerik Fotoğrafı


Etkinlik hakkında bilgim vardı çünkü videolarını görmüştüm fakat burada daha önce hiç bulunmamıştım ve bu gerçekten hayal ettiğimden daha etkileyici."


Rossi, Yamaha'nın 60.Yıl Dönümünü Kutladı 3. İçerik Fotoğrafı


Rossi, kutlama sürüşünde M1'ini aldı ve 91.44 metre yüksekliğindeki tepeye Goodwood'un yaklaşık 1.9 km'lik yolundan tırmandı.


Rossi, Yamaha'nın 60.Yıl Dönümünü Kutladı 4. İçerik Fotoğrafı


Genel sıralamanın şu anki MotoGP liderine eski Yamaha Dünya Şampiyonları: Kenny Roberts, Giacomo Agostini ve Phil Read de katıldı.


Rossi, Yamaha'nın 60.Yıl Dönümünü Kutladı 5. İçerik Fotoğrafı


Görünürde Read'in 1965 RD56'sı, Agostini'nin 1975 YZR500 OW23'ü, Roberts'ın 1978 YZR750 OW31'i ve Rossi'nin şu anki M1'i vardı.


Rossi, Yamaha'nın 60.Yıl Dönümünü Kutladı 6. İçerik Fotoğrafı


Rossi: "Yamaha Motor için uzun bir süre boyunca motor sporu tarihinin bir parçası olmak ve birçok başarıya ulaşmış olmak çok özel ve gurur duyulacak bir şey. Günün sonunda tarihi bir Le Mans otomobili ve ayrıca bir ralli otomobili sürdüm, çok eğlenceliydi."

YORUMLAR