in

Rossi, Yeni Takım Şefinden Oldukça Memnun

Yazar: Moe

Önceki sezonun MotoGP Valensiya yarışında ,uzun süreli takım şefi Avustralyalı Jerry Burgess ile yollarını ayırdığını açıkladığında bir çok insan Rossi’nin bu ani ve acımasız kararını sorgulamıştı. Ancak şimdi , yeni takım şefi Silvano Galbusera ile her şey yolunda gibi gözüküyor.

Burgess , 2000 yılından beri Rossi’nin Honda ve Yamaha’daki inanılmaz motosikletlerinin ve yedi dünya şampiyonluğunun ardındaki teknik mimardı desek abartmış olmayız.  Ancak İtalyan sürücü , geçen sene Yamaha’ya geri dönmesiyle ; Jorge Lorenzo, Marc Marquez ve Dani Pedrosa gibi isimler ile çekişmek konusunda ciddi sıkıntılar yaşıyordu . Ve yeni bir motivasyon kaynağı bulmak adına faturayı kestiği isim Jerry Burgess olmuştu

Göründüğü kadarıyla 35 yaşındaki İtalyan , aradığını yeni şef Silvano Galbusera ile buldu . Galbusera, geçen sezonun son yarışı Valensiya’dan hemen sonra görevinin başına geçmişti .

İlk sezon öncesi test sürüşünden itibaren Galbusera ile inanılmaz bir performans sergilemeyi başaran Valentino Rossi , geçen sene aynı zamanlara göre şuan kendine ve rekabet edebileceğine daha çok inancı olduğunu açıkladı .

Rossi şu şekilde açıklamasına devam etti : “Silvano’nun çalışma şeklini çok seviyorum ve şuan mutluyum diyebilirim. Jerry ile geçen sene kendime “idare eder” diyordum ama Silvano ile gerçekten “iyi” olduğumu hissediyorum. Çok sıkı çalışıyor ve her zaman daha iyi bir şeyler bulmak istiyor. Ayrıca Jerry’nin ayrılışıyla şok yaşayan diğer Avustralyalı mekanikerlerle de şuan çok iyi bir atmosfer yakaladık, artık onlarda Silvano ile çalışmak konusunda çok iyi hissediyorlar. Bu çok önemliydi benim açımdan , o yüzden artık daha mutluyum. ”

 

Rossi, Yeni Takım Şefinden Oldukça Memnun 1. İçerik Fotoğrafı

 

Rossi ve Galbusera’nın arasındaki ilişkinin bir kilit noktası da son detaylar , stratejiler ve motosikletin ayarları ile ilgili karşılıklı bilgilendirmeleri İtalyanca yapabiliyor olmaları. Rossi , detayları İtalyanca konuşabilmelerinin gerçekten önemli olduğunu belirtirken Galbusera : “Japon mühendisler yanımızdayken İngilizce konuşmak durumundayız , ancak son kararları vermek adına problemlerin detayını en iyi İtalyanca konuşarak tartışıyoruz kendi aramızda. Son karar aşamasında aynı dili konuşabilmek önemli , konuşmalarımızın %90’ında  Matteo Flamigni (Rossi’nin İtalyan data teknikeri) de yanımızda oluyor ve üçümüzün aynı dili konuşup en hızlı ve anlaşılabilir şekilde sorun analizi yapıp çözüm üretebilmemiz büyük bir artı. ” açıklamalarında bulundu .

 

 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Marquez 2014’te Birinciliği Koruyacak mı?

Katar’daki Sezon Açılışı İçin Birkaç Anahtar Sayı

REKLAM