in

Rossi’den Mugello’ya Özel Kask

Yazar: Moe

MotoGP’de 30 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında koşulan Mugello Grand Prix’si inanılmaz heyecanlı ve bir o kadar keyifli mücadelelere şahit oldu. Ancak bu spesifik haftasonunun yarış severler için başka bir anlamı var. Her yeni İtalya Grand Prix’si yeni bir Rossi kaskı anlamına geliyor!

Eğer motosiklet giyiminde bir moda varsa ikonu da Valentino Rossi’den başkası olamaz tahmin ediyoruz ! Yıllardan beri ilginç ve canlı tulum-kask dizaynlarıyla pistlerde görmeye alışkın olduğumuz Rossi, sadece padokları değil günlük motosiklet kullanan sürücüleri de etkiliyor. Öyle ki binlerce sürücü hala İtalyan sürücünün özel tasarım replika kask, tulum ve montlarını kullanıyor ve bir sonraki sene çıkacak olan sınırlı sayıdaki Rossi özel kasklarını heyecanla bekliyor…

İtalya’da yapılan her yarışa farklı bir kask dizaynı ile çıkmayı bir ritüel haline getiren “Doktor” lakaplı Rossi, bu sene de öncekileri aratmayacak şekilde renkli bir kask ile yarış severlerin karşısındaydı.

Aldo Drudi tarafından tasarlanan ve merakla beklenen kaskı herzaman mini bir “film galası” atmosferinde görücüye çıkarmaktan büyük bir keyif alan Vale’nin işte “o” kaskı:

 

Rossi’den Mugello’ya Özel a href=

İtalyanların meşhur makarnası, İtalyan Rossi’nin kaskına da ilham olmuş gibi görünüyor. Bir makarna paketi görünümündeki kaskın üzerindeki “Di Vale” logosu dikkat çekici.

 

“İtalyan Makarnası”

 Rossi’den Mugello’ya Özel Kask 2. İçerik Fotoğrafı

 

Küçük birer ayrıntı olarak “Tavullia’da üretilmiştir” (Tavullia: Rossi’nin doğduğu ve hala yaşamakta olduğu kasaba) ve “Pişirme süresi “46” dakika” …

Rossi’den Mugello’ya Özel Kask 3. İçerik Fotoğrafı

 

Non Scuoce Mai – Yani asla fazla pişmez! (Umarız İtalyan sürücü daha da “lapa”laşmadan, uzun süreler MotoGP’ye renk katmaya devam eder !!)

Rossi’den Mugello’ya Özel Kask 4. İçerik Fotoğrafı

Rossi’den Mugello’ya Özel Kask 5. İçerik Fotoğrafı

 

Misano ve Mugello olmak üzere senede iki defa gerçekleştirdiği bu kask tasarımlarının yanı sıra Rossi’nin devamlı kullandığı simgeler de oldukça dikkat çekici… Kişiliğinin iki farklı yanını yansıtan ay ve güneş motifi kask ve tulumlarında :

Rossi’den Mugello’ya Özel Kask 6. İçerik Fotoğrafı  Rossi’den Mugello’ya Özel Kask 7. İçerik Fotoğrafı

 

Çok sevdiği köpekleri Cesare ve Cecillia ise motosikletinin selesinde her zaman yerini alıyor:

Rossi’den Mugello’ya Özel Kask 8. İçerik Fotoğrafı

 

 

Valentino Rossi’nin geçmiş yıllarda kullandığı ve bu sene kullanıyor olduğu kasklarının replika modelleri için:

http://www.motosikletim.com.tr/Kasklar,LA_202-2.html#labels=6019-3,202-2

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Kaskımın Kokmasını Nasıl Durdururum?

Held CT-1200 Çene Açılır Karbon Kask

REKLAM