Royal Enfield, Harris Performance'ı Satın Aldı

Sektörel Yazar: Ahmet TEZCAN

Royal Enfield, Harris Performance'ı Satın Aldı

Royal Enfield, 40 yıldır birlikte çalıştığı şasi üreticisi Harris Performance'ı satın aldı. Detaylar için devam edin...

 Hindistan'lı motosiklet üreticisi Royal Enfield, 40 yıldır ortaklık içerisinde bulunduğu ve birlikte çok sayıda işlere imza attığı İngiliz şasi üreticisi Harris Performance'ı satın aldığını duyurdu. Hintli firmanın bu satın alma işlemi, yeni jenerasyon Royal Enfield motosikletler üretip Batı'da daha yerleşik rakipler ile rekabet etme arzusuna dayandırılabilir. Harris Performance'a sahip olmak, hiç kuşkusuz bu planı gerçeleştirebilmelerine olanak sağlayacaktır.

 

Royal Enfield Thunderbird 500

Royal Enfield, Harris Performance'ı Satın Aldı 1. İçerik Fotoğrafı

 

Firma şu anda Harris Performance'ın geçişini sorunsuz hale getirmek için zemin hazırlamakta ve İngiltere/Leicester'da büyük bir mühendislik merkezi inşa etmekte.

 

Royal Enfield Bullet 500 Desert Storm

Royal Enfield, Harris Performance'ı Satın Aldı 2. İçerik Fotoğrafı

 

Royal Enfield, bu yeni kuruluşun özel amacını açığa vurmasa da yapbozun parçaları bir araya getirildiğinde resme Harris Performance'ın da dahil olduğunu görülüyor.

 

Eğer Royal Enfield, global motosiklet endüstrisinde dalgalar oluşturmakta kararlıysa, Harris Performance'ı satın almak bunun tek yoluydu. İşin zor kısmı ise yeni jenerasyon motosikletler için firmanın teknik uzmanlığından yararlanmak.

 

Amerikalı ve Avrupalı markaları paralarının peşinden koşturacak yeni bir motosiklet serisi üretmeyi amaçlayan Royal Enfield, bu büyük işleme kendini hazırlamış gibi.

YORUMLAR