Saklı Cennet

Gezi Yazar: Pervin Ozulu

Saklı Cennet

Gezdikçe her yerde güzel mekanlar çıkıyor karşımıza.

Karşımıza çıkan yeni yerlerden bazısı bundan sonra artık hep buraya geleceğim dedirten yerlerdir.


 Öyle çok beğenir ve ruhumuza hitap eder ki daha oradan kalkıp gitmeden tekrar ne zaman gelineceğinin planını yaparız. Hatta bu planlara sevdiklerimizi de bir daha ki sefere getirip onlarla paylaşmayı dahil ederiz.  

 

Herkesin vardır aslında böyle tutkun olduğu yerler, benimsediği ve hep bir daha gitmekten keyif aldığı köşeler.


Beklentiler memnuniyeti belirler.

 

Saklı Cennet 1. İçerik Fotoğrafı


Yemeğe midenizde yer yoksa bile burayı görüp de bir şeyler içmeden de gidilmez ki. Doğanın kucağında bir çay keyifi için bile de olsa oturulur ve seyir keyfi yapılmalı bence.


Bunca yola değer mi? İnsan sevdiği için dağları aşıp gitmez mi? İşte aynı şey, insan sevdiği bir şeyi ve sevdiği bir kişi uğruna her şeyi göze alır, almalı. Tadı tuzudur. Yolda fırtınaya yakalanmak, yorulup ve hala yol bitmek bilmez gibi hissetmek ve zahmetlerle bir yere gelmek işte o zaman içilen çayın tadı bambaşla olur. O tadı ayrı bir keyifle damakta yayılır, yüreğimize sobadan gelen sıcak gibi ısıtır. 


Saklı Cennet 2. İçerik Fotoğrafı

Bazen gittiğimiz yere sadece güzeldi deriz, memnun da kalsak aynı yere gitmeyiz, bize hitap eden bir tılsımı eksikti belki. Yollara devam ettikçe yeni yerlere uğramaya ve keşfetmeye, denemeye devam ederiz.

 

Bu “Saklı Cennet” adındaki yer Kıyıköy’de nefis manzaralı güzel bir restaurant. Kayaların en yüksek yerinde kurulmuş, yükseklerden liman ve sahil manzarasıyle yemek yemek isteyenlere hitap eder. Sadece manzarası değil ortam da çok iyi, hem kapalı yeri hem açık yeri mevcuttur.

 

Günübirlik gezi için İstanbulKıyıköy güzel bir parkur ve varış yerinde mide için güzel yemekler ve seyir için güzel manzara sunan bir yerde mola yapmak ödül olsun.


Saklı Cennet 3. İçerik Fotoğrafı


Saklı Cennet 4. İçerik Fotoğrafı


YORUMLAR