Salkım Kardeşler Baja Troia Türkiye’ye Yamaha’nın WR Modelleri İle Katılıyor

Çeşitli Yazar: Motoron

Salkım Kardeşler Baja Troia Türkiye’ye Yamaha’nın WR Modelleri İle Katılıyor

GlobeScout’un ortaklarından Bora SALKIM ve Ümit SALKIM Ekim sonu Çanakkale’de düzenlenecek olan Baja Troia Türkiye’ye katılmak üzere hazırlıklara başladılar.

SALKIM Kardeşler, 26 - 29 Ekim 2017 tarihleri arasında, Truva’nın antik yollarında, Gelibolu’nun eski yerleşim yerleri ve tarihi kalıntıların çevresinde tamamen trafiğe kapalı olarak hazırlanan özel etaplarda GlobeScout adına yarışacaklar.

Salkım Kardeşler Baja Troia Türkiye’ye Yamaha’nın WR Modelleri İle Katılıyor 1. İçerik Fotoğrafı

4 gün sürecek, 500 km uzunluğundaki bu yarışta, SALKIM Kardeşler Yamaha WR modellerini kullanacaklar. Ümit SALKIM ve Bora SALKIM için bu yarışın başka bir anlamı daha var. 80’li yıllarda Biga, Çan ve çevresinden sorumlu Orman Müdürlüğü görevi ve Biga belediye başkanlığını yapmış olan Osman Nuri BABİ’nin torunları olan SALKIM Kardeşler, ‘’Büyükbabamızın, avucunun içi gibi bildiği bu topraklarda yarışacağımız günü dört gözle bekliyoruz’’ diye eklediler.

Salkım Kardeşler Baja Troia Türkiye’ye Yamaha’nın WR Modelleri İle Katılıyor 2. İçerik Fotoğrafı

Daha önce dünyaca ünlü WRC Türkiye ayağını da organize etmiş olan İstanbul Off-Road Kulübü İSOFF, bu sene ilk defa Doğu Avrupa Off-Road Serisinin beşinci yarışı Baja Troia Türkiye’yi organize ediyor. 7 ayrı ülkeden 30’dan fazla aracın katılacağı bu yarış önümüzdeki senelerde adından çok bahsettirecek. 

YORUMLAR