Şampiyon, 11.Sırada

MotoGP Yazar: Ahmet TEZCAN

Şampiyon, 11.Sırada

Dünya Şampiyonu Marc Marquez ve takım arkadaşı Dani Pedrosa; Katar Commercial Bank Grand Prix'in açılış gününde, 11. ve 6. olarak bitirebilmek için bir dizi problemlerin üstesinden geldiler.

Yaklaşık bir buçuk ay önce bacağını kıran dünya şampiyonu Marc Marquez, 20 Mart Perşembe akşamı etkileyici bir şekilde 15 tur tamamlayıp 1'56.682'lik tur zamanıyla 11.sıraya yerleşti. Liderden 1.5 saniye gerideydi fakat, Marquez, hafta boyunca kendini geliştirebileceğine inanıyor.

 

Her zamanki gibi neşeli bir üslupla, "İlk turun gidişatından oldukça memnunum; çünkü bir süredir motosiklete binememiştim. Özellikle sağa dönüşlerde bacağım çok sorun çıkardı, böyle olacağını düşünmemiştim. Her şeye rağmen, turun sonunda iyi hissediyordum ve bu bana yarın daha iyi olabileceğim umudunu veriyor." dedi.

 

Marc, "Bugün kullandığımız stratejiye devam etmeyi deneyeceğiz. Zamanlama açısından, Jorge Lorenzo'dan, Valentino Rossi'den ve Dani'den fazla uzak değildik. Ayrıca iki hafta önce teste çıkabilmiş olan sürücüler de baştan itibaren hızlıydılar." diyerek sözlerini bitirdi.

 

Takım arkadaşı Pedrosa; 20 Mart gecesi en iyi fabrika sınıfı sürücüsü olmasına rağmen, yol tutuşu problemiyle mücadele etti. Dani Pedrosa, "Bugün bazı yol tutuş problemleri yaşadık; ki iki hafta önce test için geldiğimizde sürücülerden bazıları da aynı problemi dile getirmişti. Pistte yeterince yol tutuşu yok ve bu şartlar altında motosikletten en iyi verimi almaya çalışıyoruz. Eğer piste biraz kauçuk eklenirse daha iyi bir çekiş elde edebiliriz." şeklinde konuştu.

YORUMLAR