in

Sanço’dan İlk İzlenimler: Arai RX-7V

Yazar: Sanço Panço

Arai Distribütörü Mototaş’ın ve Arai’nin davetlisi olarak Isle of Man’de düzenlenen yeni Arai modelinin basın lansmanını Motoron olarak takip ediyoruz.

Yeni Arai RX-7V, firmanın en üst seviyedeki ürün gamını temsil eden yeni bir ürün. Firmayı temsilen Isle of Man’da bulunan Akihito Arai, yeni kaskın GP serisinin devamı niteliğinde olduğunu, eski-yeni gibi bir ayrımları olmadığını, Arai için önemli olan konunun kendilerini yenileyen bir süreklilik olduğunu belirtti.

Sanço'dan İlk İzlenimler: Arai RX-7V 1. İçerik Fotoğrafı

 

Rx-7V, GP serisinin geliştirilmiş modeli olarak karşımıza çıktı. Çok öteden beri Arai’nin adı Isle of Man TT yarışları ile birlikte anıldığından, firma yeni modeli tanıtmak için burayı ve yarış zamanını seçmiş. Kaskın kabuğu ve reçinesi tamamen yeni. Arai’nin son dönemde çok önem verdiği “yuvarlaklaştırma” (bu sayede kask pürüzsüz biçimde asfaltta kayıyor ve herhangi bir yere takılmıyor) ve sürtünme yüzeyini tamamen temiz bırakma konusunda bir adım daha atmışlar gibi görünüyor. Aynı zamanda Arai’nin diğer markalara göre biraz daha zor olan vizör değişimi işi bu yeni kaskta bir kaç saniyeye düşürülmüş.

 

Sanço'dan İlk İzlenimler: Arai RX-7V 2. İçerik Fotoğrafı

 

Havalandırma kanalları ve ayarı değiştirilebilir spoiler ile kask bir önceki modele oranla daha iyi havalanıyor ve rüzgardan daha az etkilenerek daha az gürültü veriyor. Arai yetkilileri, GP serisinin Arai’nin en üst modeli olduğunu, insanların bunu tercih etmek istediklerini, ancak kaskın turing için biraz gürültülü kaldığını anlattılar. Bu modelde gürültü sorunu da giderilmiş durumda.

Sanço'dan İlk İzlenimler: Arai RX-7V 3. İçerik Fotoğrafı

Isle of Man yarışları ile birleşen gezi, her motorcunun hayali olabilecek izlenimleri aklımıza kazımış durumda. Yarışları takip edemesek de, önümüzdeki sayıda Arai hikayesine detaylı biçimde yer vereceğiz. Jurby Pistin’de ve Isle of Man yarışları öncesi yarış parkurunda yaptığımız inanılmaz testler ve görüntüleri de sizler için hazırlıyoruz. 

 

Daha fazla ayrıntı için: Arai’nin Yeni Amiral Gemisi: RX-7V!

 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Arai’nin Yeni Amiral Gemisi: RX-7V!

Motoron 2015 Ağustos Sayısını İnceliyoruz

REKLAM