Sarah Lezito ve BMW S 1000 R ile Sokak Dansı!

Çeşitli Yazar: Can Deniz

Sarah Lezito ve BMW S 1000 R ile Sokak Dansı!

Ünlü stunt ustası Chris Pfeiffer’in ders verdiği Fransız Sarah Lezito, BMW S 1000 R motosikleti ile adeta dans ediyor…

Temmuz ayında gerçekleşen BMW Motorrad Günleri etkinliklerinde kendini gösteren Sarah Lezito, akrobatik “Sokak Dansı” nda Dünyanın en iyi stunt yapan kadını ünvanını almayı hak etmiş görünüyor. 

Sarah Lezito ve BMW S 1000 R ile Sokak Dansı!  1. İçerik Fotoğrafı

Garmisch-Partenkirchen’da gerçekleşen BMW Motorrad organizasyonunda, Sarah piste çıkınca tüm sessizliği bozup sanki altında BMW değil de BMX varmışçasına S 1000 R motosikletini dans ettirmeye başlıyor. Lezito, BMW Motorrad Günleri’nde drift ve hareketleri eşliğinde mükemmel bir performans sergilemeyi başararak izleyenleri kendine hayran bırakmayı başarmış. 

Sarah Lezito ve BMW S 1000 R ile Sokak Dansı!  2. İçerik Fotoğrafı

BMW S 1000 R’ın Stunt Modeli

BMW Motorrad’ın stunt sürücüsü motorunu kendisi seçmiş. “S 1000 R’ı şaşırtıcı ve orijinal buldum. Son derece etkilendim. Motosiklet, kesinlikle benim stilim.” açıklamasını yapan Lezito, motosikletin hakimiyetinin hafif ve kolay olduğunu belirtiyor. Fakat yine de S 1000 R modeli, stunta uydurmak için bazı değişiklikler yaşamış. Öncelikle, teknik numaralar için Sarah motosikleti son derece yavaş kullanabilsin diye zincir değiştirilmiş. Farlar, tamamen çıkarılmış ve grenajın arkasındaki elektronikler istiflenmiş. Custom depo, Sarah’yı her bir stunt numarasında destekleyerek daha fazla performans göstermesine olanak tanımış. Elcik ve ayak pegleri değiştirilmiş. Dahası, motosiklet arka teker el frenine kavuşmuş. 

Sarah Lezito ve BMW S 1000 R ile Sokak Dansı!  3. İçerik Fotoğrafı

Sarah Lezito ve Chris Pfeiffer

24 yaşındaki Sarah Lezito’nun muhteşem bir rol modeli var: efsane stunt ustası Chris Pfeiffer ! Henüz genç birisi olarak stunt sürüş kahramanına benzemek için çok uğraşan Lezito: “Chris, bana ilham verdi. 14 yaşımdayken, Fransa’daki bir şovunda beraber bir fotoğraf çektirmeyi başarmıştım. Onun ayak izlerini takip etmekten dolayı gurur duyuyorum ve bir gün onun kadar iyi olacağımı umuyorum. Sporumuza, katkısı inanılmaz fazla. Harika bir insan ve muhteşem bir stili var.”

Sarah Lezito ve BMW S 1000 R ile Sokak Dansı!  4. İçerik Fotoğrafı

Chris Pfeiffer, Sarah’nın BMW Motorrad için stunt şovlarda sürüş yapacağını duyunca, onu hemen Bavaria’daki evine davet etmiş. Sarah devam ediyor: “Kendi yerinde antrenman yaptık ve ona S 1000 R hakkındaki planlarımı anlattım. Oldukça etkilenmişti ve kendi F 800 motorunu bana vermek istedi. Fakat yeterli beygir gücü olmayan bir motora ayar çekmektense evcilleştirebileceğim güçlü bir motosiklet tercih ettim. Dört silindirlilere alışkınım ve S 1000 R’dan daha uygun bir motor düşünemiyorum.” 

Sarah Lezito ve BMW S 1000 R ile Sokak Dansı!  5. İçerik Fotoğrafı

Kendi stilini yarattığını söyleyen Sarah Lezito’nun bu işin ustası Chris Pfeiffer’dan ders aldığı düşünülürse, çok yakında daha da ünleneceğine pek şüphe yok.

BMW Motorrad Günleri'nde Sarah Lezito şov:

YORUMLAR