in

Schuberth S2

Yazar: Ahmet TEZCAN

Bu yazımızda, Alman kask üreticisi Schuberth’in yeni ürünü S2’yi yakından inceleyeceğiz.

Dış Kabuk

Schuberth’in tipik sıkıştırma ve kalıplama işlemiyle imal edilen kask, gayet stabil ve hafif. Kabuk materyali tamamen güçlü bir fiberden üretilmiş. Özel fiberglass, sağlam bir kabuk oluşturabilmek için yüksek basınç altında sıkıştırılmış.

 

Schuberth S2 1. İçerik Fotoğrafı

 

Aerodinami

Schuberth S2, yüksek hızlarda dahi sarsıntıyı ve sürücünün boynuna yük binmesini engelleyerek iddiali bir aerodinami sunuyor.

 

Schuberth S2 2. İçerik Fotoğrafı

 

Sessizlik

Sessiz bir sürüş, sürücünün konsantrasyonu için çok önemli. Rüzgar tünellerinde test edilen ergonomik tasarımlı S2, 85 desibele kadar sessiz bir sürüş olanağı sağlıyor.

 

Schuberth S2 3. İçerik Fotoğrafı

 

Havalandırma

Çok yollu havalandırma özelliğine sahip olan S2, çene ve ağız havalandırmalarıyla kaska temiz hava girmesini sağlıyor. İçeri giren hava, üst kısımdan dolanarak kaskın arkasında bulunan çıkışlardan dışarı atılıyor. 

 

Schuberth S2 4. İçerik Fotoğrafı

 

İç Kabuk

Özel EPS köpük, optimum darbe emilimi için kaska entegre edilmiş. Bu özellik, güçlü darbelere karşı koruma sağlayarak kaskın güvenliğine bir artı ekliyor.

 

Schuberth S2 5. İçerik Fotoğrafı

 

İç Astar

S2’nin iç astarı, her durumda güvenli ve konforlu olabilecek şekilde geliştirilmiş. S2; Coolmax ® ve Thermocool ® materyaller sayesinde, etkili bir nem giderme özelliğine sahip. Antibakteriyel özellikli iç astar, her mevsimde rahatça kullanılabiliyor. Coolmax ® ped sistemleri 30 derece sıcaklıkta, elde yıkanabilme özelliğine sahip. 

 

Schuberth S2 6. İçerik Fotoğrafı

 

Bağlama Sistemi

S2’nin çene kayışı, her iki taraftan da hassas ayarlama olanağı sunuyor. Ayrıca S2, mikro-kilit sistemine sahip.

 

Schuberth S2 7. İçerik Fotoğrafı

 

Reflektif Pedler

Her Schuberth kaskın ense kısmında bulunan gümüş renkli reflektif pedler; alacakaranlık ya da gece vaktinde, sürücünün kolayca fark edilebilmesini sağlıyor.

 

Schuberth S2 8. İçerik Fotoğrafı

 

Cam

Çift camlı S2’nin düşük hızda maksimum hava akışı sağlaması, şehir içi kullanımı için büyük bir özellik. Ayrıca S2’nin camı, herhangi bir araç kullanmadan kolayca ayarlanabiliyor.

 

Schuberth S2 9. İçerik Fotoğrafı

 

SRC Sistemi

S2, radyo dalgalarını güçlendiren ve Bluetooth bağlantılarını kolaylaştıran iki antene sahip. Böylece, cep telefonu ile herhangi bir cihaz arasında bağlantı kurmak istendiğinde; S2, sürücüye yardımcı oluyor.

 


Güncel fiyatlar için tıklayınız.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

AGV Diesel Hi-Jack Kask

Kaskınız Güvenli Mi?

REKLAM