Schuberth ve Formula 1 Pilotlarından Taşkın Mağdurlarına Destek

Sektörel Yazar: Motoron

Schuberth ve Formula 1 Pilotlarından Taşkın Mağdurlarına Destek

Schuberth ve Formula 1 pilotları taşkın mağdurlarına destek amaçlı orijinal kasklarını müzayedeye sunuyorlar.

Rekortmen Dünya Şampiyonu Michael Schumacher çok nadir 2012 sezonu kaskıyla başı çekiyor. Schuberth F1 pilotları Alonso, Massa, Rosberg, Hülkenberg ve Bianchi 2013 sezonunda kullandıkları kasklarını bağışlıyorlar. 

 
 
Müzayededen elde edilecek gelir Magdeburg bağış hesabına yatırılacak. MAGDEBURG / NÜRBURGRING (4 Temmuz 2013) Alman kask üreticisi Schuberth kendi tesislerinin de bulunduğu Magdeburg şehrini de ağır biçimde etkileyen taşkın afetinden mağdur olanlara destek olmak için hayır amaçlı düzenliyor. Dünya çapındaki bu çarpıcı müzayedede orijinal Formula 1 kaskları hayırseverlerin beğenisine sunulacak. Firmanın bugün açıkladığı planlara göre bu aktivite Nürburgring pistinde koşulacak Almanya Grand Prix’ sinden üç gün önce gerçekleştirilecek. The Schuberth Formula 1 pilotları Fernando Alonso ve Felipe Massa (her ikisi de Scuderia Ferrari’den) ile birlikte Nico Rosberg (Mercedes AMG Petronas), Nico Hülkenberg (Sauber) ve Jules Bianchi (Marussia) 2013 sezonu yarışlarında kullandıkları kendi orijinal Formula 1 kasklarını bu müzayedeye bağışlayacaklar. Bir çok rekoru da elinde tutan Dünya Şampiyonu ve Schuberth Ar-Ge pilotu Michael Schumacher de bu müzayedeye 2012 sezon sonunda Singapur Grand Prix’ sinde kendi giydiği orijinal Formula 1 kaskıyla destek veriyor. Girişimciler bu programın ciddi bir meblağ toparlayacağını ümit ediyorlar. Müzayede platformunda birbirne paralel altı açık arttırma şimdiden açıldı. Platform adresi “eBay for charity” (www.schuberth.com/charity) şeklinde ve Temmuz ayının 14’üne kadar devam edecek. Bütün işlemler resmi olarak Magdeburg valisi Dr. Lutz Trümper tarafından şahsen izleniyor ve kontrol ediliyor olacak.
 
 
9 Haziran Pazar günü bölge federal başkenti olan Magdeburg Elbe nehrinin taşmasıyla sel felaketine maruz kalmıştı. Su seviyesi taşkın koruma duvarlarını aşarak 20.000’den fazla Magdeburg sakininin evlerini ve yaşadıkları yerleri acilen terk etmelerine neden olmuştu. Schuberth fabrikası ve merkezi de bu taşkından etkilenmişti. Bütün ulaşım yolları taşkın altında kalmış ve elektrik tamamen kesilmişti.
 
 
Schuberth GmbH CEO’su Marcel Lejeune durumu şöyle anlatıyor: “İtfaiye teşkilatının binlerce görevlisi, afet çalışanları, sivil savunma ve Alman Ordusu personeli ile birlikte çok ciddi sayıda gönüllü kişi taşkına karşı inanılmaz bir mücadele verdi. Şirket tarihinde ilk defa çalışmayı durdurmak mecburiyetinde kaldık. Birçok çalışanımız da dahil insanlar hiç düşünmeden gönüllü olarak taşkın korunakları ve setlerinde fedakarca çalıştılar. Sonrasında bu fedakar insanlara yaptıklarından dolayı teşekkür borcumuz olduğunu ve bu felaket sonrasında kayıpları olanlara da bir şeyler vermek durumunda olduğumuzu fark ettik.”
 
Schuberth ve Formula 1 Pilotlarından Taşkın Mağdurlarına Destek 1. İçerik Fotoğrafı
 
Nadide koleksiyon parçaları
Taşkın ve sel afeti için hayır amaçlı bir müzayede düzenlenmesi oldukça aşikar bir neden. Rekortmen Dünya Şampiyonu ve Schuberth’in uzun süreli çözüm ortağı olan Michael Schumacher şahis desteğini direkt olarak teklif etmiştir. Kendisinin 2012 sezonu son yarışı Singapur Grand Prix’ sinde kullandığı orijinal Formula 1 kaskını hiç düşünmeden bu aktiviteye bağışlamıştır. Ayrıca; böyle bir programın bir parçası olmaktan çok mutluyum, bu muhteşem program ve ortağım Schuberth firması ile birlikte elde edilecek meblağın sıkıntı çekmiş insanlara bir parça destek olacağına gönülden inanıyoruz” beyanında bulunmuştur. Bunu yanı sıra Fernando Alonso, Felipe Massa, Nico Rosberg, Nico Hülkenberg ve Jules Bianchi kendi desteklerini de derhal açıklamışlardır. Hepsi de bu dramatik doğal felaketin görüntülerini Kanada Grand Prix’ sine katıldıkları sırada buradan çok uzaktayken izlemişlerdir. Uzun yıllar boyunca Magdeburg’ da üretilen yüksek performans kasklarını kullanan bu pilotların birlikte çalıştıkları Schuberth ekibiyle de sıkı bir yakınlığı bulunmaktadır. Hepsi de bu nadide ve paha biçilemez Formula 1 Koleksiyoner Kaskları’ ndan elde edilecek gelirin doğal afet kurbanlarına azami fayda sağlamasını ümit ediyorlar. Açık artırmaya katılmak isteyenler tekliflerini ve takibini müzayede platformu olan “eBay for charity” (www.schuberth.com/charity)’ dan takip edebilirler. Müzayede platformu eBay tarafından ücretsiz olarak ve bütün dünya ülkelerindeki insanların katılım yapabileceği şekilde hazırlanmıştır.
 
 
Bütün işlemler resmi olarak Magdeburg valisi Dr. Lutz Trümper tarafından şahsen izleniyor ve kontrol ediliyor olacak. Toplanan meblağ direkt olarak afetten etkilenen insanların ve yapıların destek hesaplarına altyapı ve yeniden inşaaya destek vermek amaçlı olarak aktarılacaktır.
 
 
Magdeburg valisi Lutz Trümper bu hayır amaçlı operasyon ile ilgili oldukça heyecanlı: “Bu muhteşem fikirden dolayı Schuberth’ e ve tabii ki gönüllü olarak desteğini esirgemeyen pilotlara müteşekkiriz. “Yüzyılın Seli” olarak adlandırılabilecek bu afet sonucunda fedakarca yardımlaşan şehrimiz insanları da uluslarası büyük bir organizasyonun ünlü sporcularının bu desteğinden çok mutlular. Bu hareket hemen Almanya’nın diğer bölgelerinden de diğer insanların da yardım dürtülerini tetiklemiştir..”
 
 
Schuberth GmbH: High-Tech made in Germany
Kask imalatçısı Schuberth’ in merkezi ve fabrikası Magdeburg’ dadır. Ürün geliştirme ve baş koruma teknolojileri kendi klasının lideri olarak 90 yıldır burada yapılmaktadır. Çok geniş bir yelpazede yaratıcı ve yenilikçi ürünleriyle dünyanın lider üreticilerinden olan Schuberth motosiklet ve Formula 1’ i içeren motor sporları kasklarının yanı sıra iş güvenliği alanlarında da itfaiye, polis ve askeri amaca yönelik yenilikçi baş koruma ürünleri geliştirmekte ve üretmektedir. Özellikle Formula 1’ den elde edilen inanılmaz tecrübe ve bilgi birikimi ürün geliştirmede özellikle baş koruma sistemlerinde yeni kilometre taşları yaratılmasına imkan sağlamaktadır.

YORUMLAR