Scooter ile Tek Tekerde Dünya Rekoruna İmza Atan İsim!

Çeşitli Yazar: Can Deniz

Scooter ile Tek Tekerde Dünya Rekoruna İmza Atan İsim!

Scooter modellere kafayı takmış gerçekten çılgın Masaru Abe ile tanışın…

Scooter stunt dehası Masaru Abe, Mayıs’ın ilk haftasında Yamaha Jog model scooterı ile en uzun süre tek teker üzerinde giderek rekor kitaplarına geçmeyi başardı.

Scooter ile Tek Tekerde Dünya Rekoruna İmza Atan İsim!  1. İçerik Fotoğrafı

Tek Teker Kralı unvanını alan Abe, Saitama’daki Kawaguchi Auto Race tesisinde scooterı ile tek teker üzerinde 13 saatten fazla bir sürede 500 km (310 mil) bir mesafe kat etti. Böylece 25 yaşında gerçekleştirdiği 330 km (205 mil) rekorunu geçerek dünya rekorunun sahibi oldu. 

Scooter ile Tek Tekerde Dünya Rekoruna İmza Atan İsim!  2. İçerik Fotoğrafı

33 yaşındaki Abe, Japonya’da scooter deliliği konusunda oldukça efsane bir isim. Diğer sürücüler ön tekeri zar zor stabil tutarken, Abe Yamaha Jog’unu durağan bir konumdan dikey bir konuma getirip tek teker üzerinde yakıtı bitene kadar dönebiliyor. 

Scooter ile Tek Tekerde Dünya Rekoruna İmza Atan İsim!  3. İçerik Fotoğrafı

Tahmin ettiğiniz gibi bu rekor için, yakıt konusu bir sorun olmuş. Bu yüzden Abe’nin takımı, sürüşün yanı sıra gidona bağlanan bir mandala takılan benzil ikmal ünitesi ile kendisine destekte bulunmuş.   

Scooter ile Tek Tekerde Dünya Rekoruna İmza Atan İsim!  4. İçerik Fotoğrafı
Masaru Abe

Bu değişik tutkuya sahip olan sadece Abe değildi. Bu rekorların arasında, 12 deneme ile Eylül 2016’da tüm IOM TT rotasını tek teker süren dünya şampiyonu Dougie Lampkin, Ağustos 2016’da Alman sürücü Egbert van Popta (213.3 mil-343 km), 200 mil yani 321 km ile inanılmaz sürüş gerçekleştiren Gary Rothwell gibi isimler yer alıyor. 

YORUMLAR