in ,

Seçkin Centilmenlerin Turu: Prostat Kanseri için Sür!

Yazar: Ahmet TEZCAN

Seçkin Centilmenlerin Turu isimli oluşum, 2012’den beri her yıl 28 Eylül’de prostat kanserine tedavi bulunmasına destek olmak için dünya çapında motosiklet sürücülerini bir araya getirerek bağış topluyor. İşte detaylar…

Başlıkta da belirttiğimiz gibi, Seçkin Centilmenlerin Turu (Disringuished Gentlemen’s Ride) isimli oluşum adına bir etkinlik oluşturularak dünya çapında motosiklet kullanıcıları prostat kanserine tedavi bulunmasına destek olmak için yardım toplama amacıyla 2012 yılından bu yana 28 Eylül’de bir araya geliyorlar. 2012 yılında ilk kez düzenlenmesine rağmen, etkinliğe 64 farklı şehirden toplam 2,500 sürücü katılmıştı. 2013 yılında bu rakam 145 farklı şehirden 10,000’den fazla sürücünün klasik, custom ya da modern motosikletleri ile katılmasıyla ciddi bir kitleye ulaştı. 2014 yılında ise 57 farklı ülkeden 20,000’den fazla sürücü etkinliğe iştirak ederek 1,511,415 $ bağış toplanmıştı. Etklinliğin 1,000,000 $’lık amacını aşması gerçekten tüm kanserli hastalar için umut verici bir sonuç.

 

Seçkin Centilmenlerin Turu: Prostat Kanseri için Sür! 1. İçerik Fotoğrafı

 

Şimdi biraz etklinliğin işleyişinden bahsedlim. Binlerce kişinin etkinliğe katıldığını söyledik, bu kadar motosikletçinin aynı anda aynı yerde bulunmaları tabii ki mümkün değil, bu yüzden bütün katılımcılar kendi ülkelerinden katılan motosikletçiler ile bir araya gelip turlar düzenleyip bağış yapıyorlar. Keyifli bir sürüşün tadını çıkarırken aynı zamanda bir amaca faydalı olmak gerçekten anlamlı bir şey. Ayrıca katılımcıların daha hevesli olmalarına katkı sağlayan şey ise bir Triumph Thruxton 900 kazanma şansı! 100$ ve üzeri bağış yapan herkes, hangi ülkede olursa olsun etklinlikten, 60’lı yıllarda kafeler arasında yarış için kullanılan bir Triumph Café Racer motosiklet kazanma şansı yakalıyor.

 

Seçkin Centilmenlerin Turu: Prostat Kanseri için Sür! 2. İçerik Fotoğrafı

 

“Peki toplanan bu bağışlar nereye gidiyor?” diyorsanız, onun cevabını da verelim. “Seçkin Centilmenlerin Turu” isimli bu oluşum, ABD, İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Doğu Asya’da bulunan birçok yerel ve ulusal prostat kanseri kuruluşlarıyla ortak çalışıyor. Bu oluşum, kar amacı gütmeyen kuruluşların kendi bölgelerinde prostat kanseri projelerini yürütebilmesi için toplanan bağışları direkt olarak kuruluşlara gönderiyor.

 

Seçkin Centilmenlerin Turu: Prostat Kanseri için Sür! 3. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

İşte Türkiye’nin Efsane Harleyleri!

En Değerli Motosikletler Müzayedesi 20 Mart’ta Açılıyor!

REKLAM