in

Şehir Trafiğine Yeni Bir Soluk Yamaha Tricity

Yazar: Motoron

Şehir içi motosiklet kullanımına farklı bir anlayış getiren Yamaha Tricity, güven uyandıran 3 tekerlekli tasarımı, eğlenceli sürüş özellikleri ve akıllı, modern imajı ile şehir trafiğinin yeni fenomeni olacak gibi…

Yamaha, şehir içi trafikte otomobile alternatif olarak kullanımı kolaylaştırmak ve özellikle iki teker kullanmaktan çekinenleri motosiklete yönlendirmek için yeni çözümler sunuyor. Bu amaçtan hareketle Tricity’i piyasaya süren Yamaha, 3 tekerlekli konsept, daha yüksek stabilite ve sürüş güveni hissi sunuyor. Tricity, hafif, sportif, çevik ve kullanım kolaylığı vaat ettiği farklı bir yaklaşım sunuyor. Dönüş sırasında otomatik olarak eğilen iki ön tekerleğe sahip olan yeni Tricity, scooter çevikliğini daha fazla özgüven ve daha yüksek bir stabilite hissi ile bir araya getirdi.

 

Ön rüzgarlığın ardında bulunan hafif yapılı bir paralelogram bağlantısı, sürücüye Tricity modelini klasik 2 tekerlekli bir scooter ile olduğu gibi yatırma imkanı sağlıyor. Yeni geliştirilen 125cc, sıvı soğutmalı, 4 zamanlı motor, düşük hızlarda iyi bir ivme hızlanma sağlıyor.

 

Tricity her kesimden kullanıcıya güvenli bir motosiklet deneyimi yaşatıyor.

 

Yamaha Motor hakkında

 

Kurucusu Genichi Kawakami’nin uçak pervaneleri üretiminde kullanılan tezgahlarda ilk motosikletini geliştirmesiyle bundan tam 60 yıl önce Japonya’da yollara çıkan Yamaha, bugün yılda ortalama 6 milyon adet motosiklet üretiyor ve Türkiye’de 36 ilde 74 bayisi ile hizmet veriyor. Ürün gamına 2013 yılından bu yana, D’elight, X-Max400, XV950, MT-09, MT-07, MT-125, Xenter150, Tricity, Tracer, R-25, YZF-R1M gibi bir çok yeni ürün ekleyen Yamaha Motor Türkiye, çok yakında 03GEN-f ve 03GEN-x gibi Tricity modelinin geliştirilmiş versiyonlarını Türkiye’de satışa sunacak.

İlginizi Çekebilir
A1 Ehliyet ile Sürülebilen En İyi 5 Başlangıç Motosikleti

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Mondial’den Çok Konuşulacak Fırsatlar

Rossi, Yamaha’nın 60.Yıl Dönümünü Kutladı

REKLAM