Sena’dan Bir İlk: Bluetooth Teknolojili Akıllı Bisiklet Kaskı X1!

Sektörel Yazar: Özlem Köseoğlu

Sena’dan Bir İlk: Bluetooth Teknolojili Akıllı Bisiklet Kaskı X1!

Sena, Dünya’nın ilk Bluetooth teknolojisine sahip Akıllı Bisiklet Kaskı X1'i duyurdu.

Motosiklet iletişim teknolojisinin öncüsü SENA, dünyanın ilk Bluetooth entegre Akıllı Bisiklet Kaskı X1'i tanıttı. Bisikletçileri hedefleyen X1, Bluetooth 4.1'e teknolojisine sahip. Akıllı Bisiklet Kaskı Sena X1, içerdiği Bluetooth 4.1 teknolojisi ile cep telefonundan arama yapma, gelen aramayı cevaplama, müzik dinleme, akıllı bisiklet GPS setlerine bağlanma ve fitness uygulamalarını kullanma gibi sürücüye pek çok fonksiyonel özellik sunarak kesintisiz bir bağlantıya sahip olmasını sağlıyor.

Sena’dan Bir İlk: Bluetooth Teknolojili Akıllı Bisiklet Kaskı X1! 1. İçerik Fotoğrafı


Sena’dan Bir İlk: Bluetooth Teknolojili Akıllı Bisiklet Kaskı X1! 2. İçerik Fotoğrafı

Aklıllı Bisiklet Kaskı Sena X1, diğer bisiklet kasklarının çoğuna benzese de daha yakından incelendiğinde, sol tarafında yer alan kontrollerle birlikte akıllıca yerleştirilmiş bir mikrofonun ve hoparlörlerin olduğu görülüyor. Son derece şık görünüme sahip olan bu kask, sadece kolay akıllı telefon bağlantısı sağlamakla kalmıyor aynı zamanda dahili bir FM radyo ve entegre bir Bluetooth iletişim sistemi içeriyor.

Sena’dan Bir İlk: Bluetooth Teknolojili Akıllı Bisiklet Kaskı X1! 3. İçerik Fotoğrafı

Sena’dan Bir İlk: Bluetooth Teknolojili Akıllı Bisiklet Kaskı X1! 4. İçerik Fotoğrafı


Sena’dan Bir İlk: Bluetooth Teknolojili Akıllı Bisiklet Kaskı X1! 5. İçerik Fotoğrafı

İnterkom sistemi, kullanıcıların Sena kulaklık setlerini takmış en fazla üç bisikletçi ile 900 metreye kadar bir menzilde iletişim kurmalarını sağlamaktadır. Sena, patentli Gelişmiş Gürültü Kontrolü mikrofon teknolojisini kullanarak, sürüş esnasındaki rüzgar ve ortam gürültüsünü önemli ölçüde azaltır; böylece diğer sürücülerle rahatlıkla yüksek sesle ve net bir şekilde iletişim kurulabilir. Kaskın ön kenarında bulunan yönlü mikrofon ise sesinizin olağanüstü net ve kolayca algılanmasını sağlar.

Sena’dan Bir İlk: Bluetooth Teknolojili Akıllı Bisiklet Kaskı X1! 6. İçerik Fotoğrafı

Sena’dan Bir İlk: Bluetooth Teknolojili Akıllı Bisiklet Kaskı X1! 7. İçerik Fotoğrafı

Akıllı Bisiklet Kaskı Sena X1'in hoparlörleri, kaskın sağ ve sol kenarlarında sürücünün kulaklarının hemen üzerinde yer alır. Böylece sürücü sürüş esnasında yüksek hızda dahi, sesleri oldukça net olarak duyabilir.  

Sena’dan Bir İlk: Bluetooth Teknolojili Akıllı Bisiklet Kaskı X1! 8. İçerik Fotoğrafı

Akıllı Bisiklet Kaskı Sena X1’in sol tarafında yer alan rahat kullanımlı tuşlar sayesinde sürücü, tüm ayarları, ses kontrolünü ve fonksiyonları rahatlıkla kullanabilmektedir. Böylece sürücü, gelen ve yapılan çağrıları, dinlediği müziği ve GPS talimatlarını hoparlörlerden rahatça duyabilir. Kullanıcılar, ayrıca FM radyo dinleyebilir ve diledikleri en favori 10 kanalı kaydedebilirler.

Sena’dan Bir İlk: Bluetooth Teknolojili Akıllı Bisiklet Kaskı X1! 9. İçerik Fotoğrafı


Sena’dan Bir İlk: Bluetooth Teknolojili Akıllı Bisiklet Kaskı X1! 10. İçerik Fotoğrafı

Sena’dan Bir İlk: Bluetooth Teknolojili Akıllı Bisiklet Kaskı X1! 11. İçerik Fotoğrafı

Kaskın mükemmel uyumunu sağlamak için arkada bulunan ayar mekanizması, kaskın genişliğinin kafa şekline göre ayarlanabilmesine olanak tanır. Akıllı Bisiklet Kaskı Sena X1’in rahat pedleri, hem konfor hem de maksimum koruma sağlamaktadır. 

Bisiklet sürücüleri, Akıllı Bisiklet Kaskı Sena X1’in ayarlarını ve FM radyo kanallarının ayarlarını yapmak ve hatta akıllı telefon kullanan diğer sürücülerle bağlantı kurmak için Sena Ride Connected uygulamasını kullanabilirler.

Sena’dan Bir İlk: Bluetooth Teknolojili Akıllı Bisiklet Kaskı X1! 12. İçerik Fotoğrafı

Sena X1 Akıllı Bisiklet Kaskın tasarımının sloganı olan “DAHA GÜVENLİ BİR SÜRÜŞ” tanımıyla sürüşünüze daha fazla odaklanabilirsiniz. Böylece Sena Akıllı Bisiklet Kaskı X1’in dahili HD hoparlörleri ile şehir içinde ya da yollarda sürüş yapmanın artık daha da güvenli hale geldiğini söyleyebiliriz. Sürüş esnasında, kullanıcıların taktıkları kulak içi kulaklıklar, işitmeye engel teşkil edebilmektedir. Bir diğer yandan etrafı duyabilmek, bisiklet sürücülerinin güvenliği için en zorunlu şartlardan birisidir. Akıllı Bisiklet Kaskı Sena X1, sürücülerin çevrelerinden tam olarak haberdar olmalarını ve ortamdaki sesleri algılamalarına olanak sağlar. Ayrıca Sena X1, içerdiği interkom özelliği sayesinde beraber sürüş yaptığınız diğer arkadaşlarınızla haberleşmenize ve gerekli durumlarda acil önlemler alabilmenize imkan sağlar. Akıllı Bisiklet Kaskı Sena X1, aynı zamanda tüm Sena uzaktan kumandalarla da uyumludur.  Böylelikle sürücü ellerini gidondan ayırmadan tüm arama, interkom ve radyo gibi işlevleri rahatlıkla kullanabilmektedir.

Sena’dan Bir İlk: Bluetooth Teknolojili Akıllı Bisiklet Kaskı X1! 13. İçerik Fotoğrafı

Akıllı Bisiklet Kaskı Sena X1’in, bu sene Dünya’nın en saygın bisiklet organizasyonu olan Interbike 2017 Fuarı’nın düzenlemiş olduğu IB AWARDS’ı kazanarak 2017 YILININ EN YENİLİKÇİ ÜRÜNÜ olarak seçildiğini de belirtelim.

Sena’dan Bir İlk: Bluetooth Teknolojili Akıllı Bisiklet Kaskı X1! 14. İçerik Fotoğrafı

Sena’dan Bir İlk: Bluetooth Teknolojili Akıllı Bisiklet Kaskı X1! 15. İçerik Fotoğrafı


Siyah ve Beyaz renk seçenekleri ile Sena X1 Akıllı Bisiklet Kaskına, Motomax Mağazaları ve www.motomax.com.tr adresinden sahip olabilirsiniz. Detaylı bilgi için: 0 216 330 89 10.

YORUMLAR