SENA, Dünya’nın İlk Bluetooth Akıllı Bisikleti Olan X1'i Duyurdu

Kask Yazar: Motoron

SENA, Dünya’nın İlk Bluetooth Akıllı Bisikleti Olan X1'i Duyurdu

Motosikletin iletişim teknolojisinin öncüsü SENA, dünyanın ilk Bluetooth entegre akıllı bisiklet kaskı X1'i tanıttı. Bisikletçileri hedefleyen X1, Bluetooth 4.1'e sahip. Bu Bluetooth 4.1 cep telefonuna, aramaları yapmak, gelen aramaları cevaplamak, müzik dinlemek, akıllı bisiklet GPS setleri bağlanmak ve fitness uygulamalarını kullanmak için bu cihazlarla kesintisiz bir bağlantıya sahip olabiliyorsunuz.  

SENA, Dünya’nın İlk Bluetooth Akıllı Bisikleti Olan X1'i Duyurdu 1. İçerik Fotoğrafı


SENA, Dünya’nın İlk Bluetooth Akıllı Bisikleti Olan X1'i Duyurdu 2. İçerik Fotoğrafı


SENA X1 diğer bisiklet kasklarının çoğuna benziyor ancak daha yakından incelendiğinde hoparlörler ve sol tarafında yer alan kontrollerle birlikte akıllıca yerleştirilmiş bir mikrofon ortaya çıkıyor. Bu gayet şık kask sadece kolay akıllı telefon bağlantısı sağlamakla kalmıyor aynı zamanda dahili bir FM radyo ve entegre bir Bluetooth iletişim sistemi içermektedir.  

Bu interkom, kullanıcıların Sena kulaklık setlerini takmış en fazla üç bisikletçi ile 900m'ye kadar bir aralıkta iletişim kurmalarını sağlar.
Sena, patentli Gelişmiş Gürültü Kontrolü mikrofon teknolojisini kullanarak, sürerken bile rüzgar ve ortam gürültüsünü önemli ölçüde azaltır; böylece arkadaşlarınız sizi yüksek sesle ve net duyabilir. Yönlü mikrofon, kaskın ön kenarında bulunur ve sesinizi olağanüstü netlikle kolayca alabilir.  

SENA, Dünya’nın İlk Bluetooth Akıllı Bisikleti Olan X1'i Duyurdu 3. İçerik Fotoğrafı


Doğal olarak, hoparlörler X1'in sol ve sağ kenarlarındaki kulaklarınızın üstünde bulunurlar, böylece yüksek hızda sürülürken bile oldukça net bir şekilde sesleri duyabilirsiniz.  

SENA X1’in sol tarafında rahat kullanımlı tuşlar sayesinde tüm ayarları, ses kontrolünü ve fonksiyonları kullanabilirsiniz. Çağrılarınızı ve müziğinizi hem de GPS talimatlarını hoparlörlerden duyabilirsiniz. Biniciler ayrıca FM radyo dinleyebilir ve en sevdiğiniz istasyonlar için 10 kanalı kaydedebilirler.  

SENA, Dünya’nın İlk Bluetooth Akıllı Bisikleti Olan X1'i Duyurdu 4. İçerik Fotoğrafı


Kaskın mükemmel uyumunu sağlamak için arkada bulunan ayar mekanizması kaskın genişliğini kafa şeklinize göre ayarlayabiliyorsunuz, X1’in konforlu pedleri hem konfor hem de maksimum koruma sağlamaktadır.  

Kullanıcılar, X1 kaskın ayarlarını yapmak, FM radyosunun kanal ayarlarını yapmak ve hatta akıllı telefon kullanan diğer binicilerle bağlantı kurmak için Sena RideConnected uygulamasını kullanabilir.  

SENA X1 tasarımının mottosu “DAHA GÜVENLİ BİR SÜRÜŞ”, X1 ile daha fazla sürüşe odaklanabilirsiniz.  Dahili HD hoparlörleri ile şehir içinde ya da yollarda sürüş yapmak daha da güvenli hale geldi. Sürüş esnasında, binicilerin taktıkları kulak içi kulaklıklar işitilmeyi engellenmektedir, fakat etrafı duyabilmek bisiklet sürücülerinin güvenliği için zorunludur. X1, binicilerin çevrelerinden tam olarak haberdar olmalarını ve ortamdaki sesleri almalarını sağlar. Ayrıca interkom özelliği sayesinde beraber sürüş yaptığınız diğer arkadaşlarınızla haberleşip acil önlemler alabilirsiniz. Sena X1 aynı zamanda tüm Sena uzaktan kumandalarla da uyumludur, böylelikle elleri gidondan ayırmadan tüm arama, interkom ve radyo gibi işlevleri kullanabilirsiniz.  

SENA, Dünya’nın İlk Bluetooth Akıllı Bisikleti Olan X1'i Duyurdu 5. İçerik Fotoğrafı


SENA, Dünya’nın İlk Bluetooth Akıllı Bisikleti Olan X1'i Duyurdu 6. İçerik Fotoğrafı


SENA X1 bu sene Dünya’nın en saygı değer bisiklet organizasyonu olan Interbike 2017 fuarının düzenlemiş olduğu IB AWARDS’ı kazanarak 2017 YILININ EN YENİLİKÇİ ÜRÜNÜ olarak seçildi.  

Siyah ve Beyaz renk seçenekleri ile bu ürüne Motomax mağazaları ve http://www.motomax.com.tr/ adresinden sahip olabilirsiniz.  

Detaylı bilgi için: 0 216 330 89 10 

YORUMLAR