Sepang’ta Rossi ve Yeni Kaskı!

MotoGP Yazar: İlker Genç

Sepang’ta Rossi ve Yeni Kaskı!

Rossi, Sepang’taki testlerde göz alıcı yeni kaskını ortaya çıkarıyor.

Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP), Yamaha için Sepang’taki özel testlerde ilk olarak kullanılması planlan 2018 kış testi kask dizaynı için Huichol sanatından ilham aldığını belirtiyor. Meksika’daki Sierra Madre Occidental’a özgü parlak renkler ve tasarımlarla bilinen Huichol halkından ilham almış ve sonuçta çok özel olmuş. 

Sepang’ta Rossi ve Yeni Kaskı! 1. İçerik Fotoğrafı

Kask hakkında Rossi'nin görüşleri ise şu şekilde: “Huichol sanatı anında ilgimi uyandırdı çünkü güneş, ay ve kaplumbağa gibi pek çok sembol kullanılıyor. Meksikalıların, bu objelere şekil ve renk vermek için kullandıkları boncukların etkisini yeniden yaratmaya çalıştık, fakat bunu Valentino Rossi’nin kıvrımlarıyla yapmak istedik. Kask, gerçekten iyi görünüyor, Aldo Drudi harika bir iş çıkardı. Aynı şekilde Davide de boncukları, fırça ile tek tek yaratarak özel bir iş ortaya koydu. Kaskın, daha önce görmediğimiz bir sanat eseri haline dönüştüğünü söyleyebiliriz."

Sepang’ta Rossi ve Yeni Kaskı! 2. İçerik Fotoğrafı


Sepang’ta Rossi ve Yeni Kaskı! 3. İçerik Fotoğrafı

Davide Degli Innocenti, Drudi Performans’ın Grafik ve Renk Müdürü, limitli versiyon kaskları, gerçek zanaatkar elinden çıkmış orijinallere çeviriyor ve bu kez de Doktor ile pistleri sallamaya hazır gibi görünüyor. 

Sepang’ta Rossi ve Yeni Kaskı! 4. İçerik Fotoğrafı

Bu arada Yamaha, bu sene MotoGP aksiyonunu sonlandıran Sepang’taki iki günlük özel testleri tamamladı. Rossi ve Maverick Vinales’e, bu ayın başında Valencia’daki testlerde fabrika Yamaha ile yakından çalışan Tech 3 satellite pilotu Johann Zarco da katıldı.

Jerez’deki testlerde, bu üç sürücü yer almamıştı. Aynı şekilde Honda pilotları Marquez ve Pedrosa’da kendi test günlerine yer ayırmak için Jerez teslerinde bulunmamıştı. Yamaha tarafından testler hakkında herhangi bir resmi açıklama yapılmazken, Pazartesi ve Salı yani bugünkü testlerin, 2018 M1’in son motor özelliklerini belirlemek üzere olduğu anlaşılıyor. 

Resmi sezon öncesi testler, iki aylık kış test yasağının sonunda Sepang’ta 28 Ocak’ta başlayacak.  

YORUMLAR