Serres Cross Rally'de 2.Gün

Etkinlik Yazar: Ahmet TEZCAN

Serres Cross Rally'de 2.Gün

Serres'te heyecan devam ediyor! İşte etkinliğin ikinci gününden detaylar...

Kazanmak kimin umrunda?!

 

Etkinliğin ikinci günü Metochi-Sidirokastro özel etabıyla başladı ve tüm katılımcılar sorunsuzca yarışı tamamladı. Görülecek onca yer varken kimse birinciliği umursamıyor ama tabii ki yarışın bir galibi var; Robert Van Pelt Jr., etabı en hızlı tamamlayan katılımcı olurken, Perdo Bianchi Parta ve Sandro Calesini onun hemen arkasında yer alıyor.

 

Serres Cross Rally'de 2.Gün 1. İçerik Fotoğrafı

 

İkinci günün büyük ve özel etabı Belles tam 200 km uzunluktaydı ve bu etap daha farklıydı. Rober Van Pelt Jr., Redbull adlı gizli formülüyle yine birinci sırayı kaparken ikinci sırada deneyimli sürücü Andrea Consentino, üçünsü sırada ise sürpriz isim Filippo Ciotti bulunuyor.

 

Serres Cross Rally'de 2.Gün 2. İçerik Fotoğrafı

 

2 Eylül bazı sürücüler için kötü şeyler çağıştıracak. Şöyle ki: etabın başlangıcında Guillauma Martens'in zincir dişlisi kırıldı. Ne şanslı ki tamir etmeyi başarıp efsane 3.etabı kaçırmasına rağmen 4.etaba katılmayı başardı. Onun kadar şanslı olmayan Türk katılımcı Hakan Gündüz Savaşer'in ise ön lastiği patladı ve yarışa erken veda etti.

 

Llewellyn Sullivan-Pavey ve Pedro Prata, yakıt tankına su girmesi nedeniyle sorun yaşadı. Llewellyn başlangıç noktasına geri dönerken, Pedro sorunun üstesinden gelmeyi başararak 4.etapta bitiş çizgisini geçen ilk yarışçı oldu.

 

Serres Cross Rally'de 2.Gün 3. İçerik Fotoğrafı

 

Etkinliğe UTV'si ile katılan Josef Machacek, ilk etapta bir lastik izine saplanıp kaldı. Serres Rally destek ekibi Machacek'in piste geri dönmesini sağladılar fakat talihsiz sürücü 4.etapta yine bir tekerlek problemi nedeniyle hiç tarzı olmadığı halde yarışı yavaş bir şekilde tamamladı.

 

Günün sonuna bakılırsa genel puan durumu şöyle:

 

1. Van Pelt

2. Andrea Cosentino

3. Filippo Ciotti

YORUMLAR