Serres Rally 2014 Sona Erdi!

Etkinlik Yazar: Ahmet TEZCAN

Serres Rally 2014 Sona Erdi!

Bir haftadır katılımcılarına eşsiz anlar yaşatan Serres Rally, 7 Eylül 2014 Pazar günü yapılan etabın ardından sona erdi.

İtalyan'ın Zaferi!

 

Serres Rally 2014, 7 Eylül 2014 Pazar günü katılımcılarını ve ekibini hiç unutlmayacak anılarla bıraktı. Etkinliğin bir türlü belli olmayan lideri ise pek tabii ki bugün belli oldu.

 

Serres Rally 2014 Sona Erdi! 1. İçerik Fotoğrafı

 

Katılımcılar yedi gün boyunca müthiş manzaralarla, büyüleyici dağ zirveleriyle, gizli geçitlerle, yağmur, çamur ve mükemmel göllerle dolu rotalarda çok güzel bir hafta geçirdiler.

 

Serres Rally 2014 Sona Erdi! 2. İçerik Fotoğrafı

 

Etkinliğin son gününde, katılımcılarına birçok deneyim katacak bir etap gerçekleşti. Bu etap iyi navigasyon becerileri gerektiriyordu zira Serres Rally'de navigasyon cihazı kullanmak yasaktı. Yarışçılar ne şanslıydı ki bugün sürpriz bir yağmurla karşılaşmadılar.

 

Serres Rally 2014 Sona Erdi! 3. İçerik Fotoğrafı

 

Serres Rally 2014'ün galibi mükemmel performansıyla İtalyan katılımcı Andrea Cosentino oldu. Andrea, kendine yakın olan yarışçılarla birçok kez mücadele etti fakat onu geçmeyi başarabilen kimse olmadı. Cosentino'nun toplam tur zamanı ise 26 saat 33 dakika 59 saniye.

 

2.'lik ise yine İtalyan katılımcı Ciotti Filippo'ya gitti. Filippo, 7 gün boyunca rakibi Cosentino'yu geçmeyi denemişti fakat son gün de onun 4 dakika 9 saniye arkasında kaldı.

 

Hollanda'lı genç yarışçı Robert Van Pelt #34 ise 3.'lüğü hak eden isim oldu. Yeteneğinden şüphe olmayan yarışçı Serres Rally'ye ilk kez katılmasına rağmen tüm etaplarda oldukça hızlıydı. Robert, Serres Rally 2015'te birinci olmayı planlıyor.

 

Portekizli yarışçı Pedro Bianchi Prata #5, etkinlik boyunca birçok kez teknik problemlerle karşılaşmasına rağmen bunların üstesinden gelerek 4.sıraya yerleşmeyi başardı. Pedro, podyuma çok yaklaşmıştı fakat onca soruna rağmen böyle bir başarıya ulaşması gerçekten güzel.

 

5.sırada ise ilk sıraları kapan katılımcılarla omuz omuza mücadele eden Sandro Calesini #7 bulunuyor.

 

Kategorilere göre kazananlar şöyle:

 

- C Sınıfı #51 Ciotti Filippo,

- A Sınıfı ve Tecrübeli Sınıf #14 Massimo Prazzoli,

- Bayanlar Sınıfı #17 Patsy Quick,

- C3 Büyük On-Off Sınıfı #82 Alessio Corradini,

- B Sınıfı #4 Andrea Cosentino

- UTV Sınıfı  #100 Josef Machacek

 

Serres Rally 2014 Sona Erdi! 4. İçerik Fotoğrafı

 

2015'e kadar Serres Rally'e elveda diyoruz. Önümüzdeki yıl, etkinliği yine size her gün aktarmaya devam edeceğiz.

YORUMLAR