Serres'te 1.Gün!

Etkinlik Yazar: Ahmet TEZCAN

Serres'te 1.Gün!

31 Ağustos 2014 Pazar günü Serres'e gelen katılımcılar, resmi başlangıcı 1 Eylül'de yapılan etkinliğin tadını çıkarmaya başladı.

Birinci günde etkileyici rekabet!

 

Yarış için oldukça istekli olan sürücüler, önümüzdeki günlerde onları neyin beklediğini ilk kez 1 Eylül Pazartesi günü deneyimlediler. Kendilerini ilk günden sıcak bir rekabet içinde bulan katılımcılar, bu heyecanlı etkinliğe 6 gün daha devam edecekler.

 

Serres'te 1.Gün! 1. İçerik Fotoğrafı

 

Serres'in kuş bakışı manzarasını katılımcıların gözleri önüne seren dağlarda, günün 17 km'lik 'Eleonas-Rachovista'daki ilk etabı yapıldı. Işıkla birlikte start verilen etabın ilk bölümü kumlu yüzey ve taşlı tırmanışla devam ederken yarışın bitişine doğru sert ve hızlı bir iniş gerçekleşti.

 

Serres'te 1.Gün! 2. İçerik Fotoğrafı

 

Yarışa ikinci sırada HUSQVARNA TE 449 RALLY motosikletiyle başlayan Pedro Bianchi Prata, 21:27 saniyelik tur zamanlamasıyla bitiş çizgisini ilk geçen katılımcı oldu. Yamaha WR 450F motosikletiyle etabı 22 dakika 25 saniyede tamamlayan Robert Van Pelt Jr. ise ikinci sırada. Yarışı üçüncü sırada tamamlayan isim ise KTM EXC 450 motosikletiyle Andrea Cosentino (22:38). Etabı UTV ile tamamlayan katılımcı ise Josef Machacek. Josef, UTV ile bitiş çizgisine 27 dakika 47 saniyede ulaşmayı başardı.

 

Serres'te 1.Gün! 3. İçerik Fotoğrafı

 

Serres Rally katılımcıları, 2 Eylül Salı günü yarılın en uzun gününü Yunanistan'ın nefes kesici manzarası eşliğinde tamamlayacaklar. Etkinlik boyunca gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

 

Etkinliğin İlk Gün Videoları

 

YORUMLAR