Serres'te 3.Gün

Etkinlik Yazar: Ahmet TEZCAN

Serres'te 3.Gün

Hızla devam eden Serres Cross Rally'de uzun bir gün...

En Uzun Gün!

 

Serres Rally 2014'ün üçüncü günü en uzun etapla birlikte geldi. Etaba ulaşmak için gidilen 80 km'nin ardından, 282 km'lik maraton etabı Kalifyto ile başlayıp katılımcıların gece kamp yapacağı Lailias dağında sona erdi.

 

Serres'te 3.Gün 1. İçerik Fotoğrafı

 

Tüm sürücüler 1.'lik için savaşırken yarışın sonuna kadar liderliği kimin alacağını tahmin etmek oldukça zordu. 51 numaralı katılımcı Ciotti, 6 saat 10 dakika 26 saniye zamanıyla birinci sıraya yerleşirken onun sadece 24 saniye gerisinde 2.'liği alan sürücü Cosentino oluyor. 3.sırada ise iyi bildiğimiz 5 numaralı katılımcı Pedro Bianchi Prata oldu. İlk 3'ün gerisinde ise; Sandro Calesini, Robert Van Pelt Jr., Simon Pavey bulunuyor.

 

Teknik sorunlar kahvaltının ardından başladı. Türk katılımcılar; Serkan Tekdurmaz #26, Barbaros Kök #27 ve Gündüz Hakan Savaşer #15 motosikletlerindeki problemler nedeniyle yarışa başlayamadılar. Etkinlik Llewellyn Sullivan-Pavey için kötü gidecek gibi gözüküyor. Rally'nin 2. gününde de sorunlar yaşayan katılımcı, tekrar problem yaşaması nedeniyle konaklama alanına gitmek zorunda kaldı. Neyse ki bugün herkes için olumlu olan bir şey vardı; yağmur etabın bitişinden hemen sonra başladı.

 

Serres'te 3.Gün 2. İçerik Fotoğrafı

 

3.günün gecesinde katılımcılar etabın sonunda vardıkları Lailias dağında, Yunan müziği eşliğinde akşam yemeği yiyecekler. Ertesi gün için dinlenme günü diyebiliriz; 50 km'lik özel etabın ardından sürücüler tekrar aynı yere dönecekler.

 

Etkinliğin bitimine sadece birkaç gün kaldı; bu süreç içinde gelişmeleri memnuniyetle aktaracağız.

YORUMLAR