Serres'te Uzun Bir Gün

Etkinlik Yazar: Ahmet TEZCAN

Serres'te Uzun Bir Gün

Serres Rally 2014'ün 5. gününde, katılımcılar uzun ve çamurlu bir güne tanıklık ettiler. İşte detaylar...

Mükemmel Bir Gün!

Serres Rally 2014 gün geçtikçe daha keyifli bir hal alıyor. Etkinliğin 5.günü en uzun etaba ev sahipliği yaparken katılımcıların yüzlerinden gülümseler eksik olmadı.

 

Serres'te Uzun Bir Gün 1. İçerik Fotoğrafı

 

İki gün önce Serres'te yağan yağmur, yarışçılara 5.gün yapılacak etap için mükemmel bir pist sundu. Tabii ki bu durum katılımcıların çok hoşuna gitti ve yorumları aynen şöyleydi: "bu geçirdiğim en güzel gündü", "fantastik, mükemmel!", "daha önce böyle bir yerde yarışmadım, müthişti!".

 

Serres'te Uzun Bir Gün 2. İçerik Fotoğrafı

 

Bosdakas geçişiyle başlayan etkinliğin 7.etabı, Menikio-Lailias arasında 313 km uzunluğundaydı. Bu etaba bir de dağın sırtında 1900m yükseklikteki benzersiz bir geçit dahil. Gerçekten inanılmazdı! Etabı ilk sırada tamamlayan sürücü kendinden devamlı söz ettirmeyi başaran Robert Van Pelt #34, ikinci sırada da Andrea Consentino #4 bulunuyor. 3 sıraya yerleşen isim ise yarışta Consentino ile sıkı bir çekişme yaşayan Pedro Prata #5 oldu. 4 ve 5.sıralarda ise Fillipo Ciotti #51 ve Sandro Calesini #7 bulunuyor.

 

Serres'te Uzun Bir Gün 3. İçerik Fotoğrafı

 

Yarışı terk edenler kafilesinin başında gelen isimler ise Guillaume Martins #55 ve #Josef Machacek oldu. Onları takiben Barbaros Kök #27, Peter Recicar #84 ve Fabrizio Di Vincenzo #68 yarışı terk ettiler.

 

Etkinliğin 6. gününde, katılımcılar toplamda 297 km uzunluğunda 2 özel etapta yarışacaklar. 8. etap Vetriskos-Sochos-Korfovouni arasındayken, 9. etap ise Krousia ve Yunanistan'ın en güzel göllerinden biri olan Kerkini gölü arasında olacak. Biz etkinliği takip etmeye devam edip olan biten her şeyi size aktaracağız.

YORUMLAR