Shell Asya Yetenek Kupası İlk Yarış Sonuçları!

MotoGP Yazar: Özlem Köseoğlu

Shell Asya Yetenek Kupası İlk Yarış Sonuçları!

Bu sene üçüncüsü düzenlenen Shell Asya Yetenek Kupası’nın yeni sezonunun açılış töreni organizasyonu sonuçlarına bir göz atalım.

Japon Ai Ogura, Endonezyalı Gerry Salim (ikinci) ve Japon Ryusei Yamanaka’ya (üçüncü) karşı Burriam – Tayland Chang Uluslararası Pisti’nde ilk yarışı kazandı. Öncü kardeşlerden Can Öncü, birinci yarışı 9.uncu sırada tamamlarken kardeşi Deniz Öncü ise 11.inci sırada tamamladı. İkinci yarışın sonunda ise Somkiat Chantra ve Japon Ryusei Yamanaka ikinci, Andi Izdihar üçüncü olarak yarışı kapattı. Bu kez, Deniz Öncü 9.uncu sıradayken kardeşi Can Öncü 13. olarak Chang’taki ikinci yarışı bitirmiş oldu.


Shell Asya Yetenek Kupası İlk Yarış Sonuçları!  1. İçerik Fotoğrafı


İlk Yarış İçin Pole Pozisyonu Mücadelesi

İlk yarış için gün, genç yarışçıların sıralama turları için mücadeleleri ile başladı ve 30 dakika içerisinde pole pozisyonunda kimin olacağı belli oldu. Endonezya’dan Andi Izdihar en hızlı yarışçıydı ve hemen hemen aynı zamana sahip yerel yarışçı Somkiat Chantra ile sıralama devam etti,  Ryusei Yamanaka ise üçüncü oldu.

 

WorldSBK için iki serbest antrenman sonrasında, Burriam’da planlanmış olan Shell Asya Yetenek Kupası yarışçılarının piste girme zamanı gelmişti.Shell Asya Yetenek Kupası İlk Yarış Sonuçları!  2. İçerik Fotoğrafı


 

İlk yarışta, yarışçılar başlama noktasında ve ışıklar değişmek üzereyken, Malezya’dan Izam Ikmal, motosikleti ile ilgili bir sorun olduğunu işaret ediyordu. Son sırada olması dolayısıyla, yarış normal olarak başladı. Yarışlar boyunca son tura kadar heyecan hiç azalmadı.

 

Chang Pisti iki yarış sonrasında, Somkiat Chantra birinci, Ai Ogura ikinci ve Ryusei Yamanaka ise üçüncü olarak tamamlamış durumdalar. Bu sefer, Deniz Öncü 9.uncu sıradayken kardeşi Can Öncü ise 11. olarak yarışları tamamlamış oldu.

YORUMLAR