Shoei'den Yeni X-Spirit III!

Yeni Model Yazar: Ahmet TEZCAN

Shoei'den Yeni X-Spirit III!

Shoei, yeni kaskı X-Spirit III'ü Aragon/İspanya'da düzenlenen bir basın toplantısında görücüye çıkardı. Kask, 27 Eylül 2015 Pazar günü Aragon'da koşulacak olan yarışta Marc Marquez tarafından kullanılacak.

Japonya/Tokyo merkezli, dünyaca ünlü kask üreticisi Shoei, yeni kaskı X-Spirit III'ü Aragon/İspanya'da düzenlenen bir basın konferansında tanıttı. Repsol Honda pilotu olarak 2015 MotoGP Dünya Şampiyonası'nda mücadele eden Marc Marquez, 27 Eylül 2015 pazar günü Aragon'da koşulacak olan yarışta bu yeni kaskı kullanacak hatta 25 Eylül 2015 Cuma günü yapılan serbest pratik oturumlarında kaskı test etmeye başladı. İngiliz pilot Bradley Smith de kaskı denemekte fakat henüz yarışta kullanılmadı.

Marc Marquez, kask hakkındaki düşüncelerini şöyle dile getirdi: "Yeni X-Spirit III, X-Spirit II'nin evrim geçirmiş hali. X-Spirit III inanılmaz bir kask; tüm parçaları geliştirilmiş ve aerodinamik tasarımla özel olarak ilgilenilmiş. Kaskın hava akımı da geliştirilmiş ki esasen havalandırma konusunda daha birçok gelişim mevcut. Kaskın şeklini beğendim; eski modele kıyasla daha modern. 2010 yılından beri Shoei kullanıyorum ve başladığım ilk andan itibaren onun benim kaskım olduğunu biliyordum. Son aylarda önerilerimi ve yorumlarımı sundum. Shoei'ye güvenliğe dair sundukları tam taahhütten dolayı ve kendilerini devamlı olarak gelişime adadıkları için teşekkür etmek isterim. Güvenlik, bizim yaptığımız sporda yaşamsal bir yere sahip."

Shoei'den Yeni X-Spirit III! 1. İçerik Fotoğrafı


Yeni kaskın ana faydası, her iki tarafında da bulunan kanatlar sayesinde üstün bir aerodinamiye sahip olması ki bu stabiliteyi arttıracak bir özellik. Standart daha geniş olan kanatlar, yüksek hızlarda düz stabilite için en iyisidir.


Shoei'den Yeni X-Spirit III! 2. İçerik FotoğrafıShoei'den Yeni X-Spirit III! 3. İçerik FotoğrafıShoei'den Yeni X-Spirit III! 4. İçerik Fotoğrafı


Shoei'den Yeni X-Spirit III! 5. İçerik Fotoğrafı


YORUMLAR