Shoei Hornet DS Kapalı Kask

Kask Yazar: Ahmet TEZCAN

Shoei Hornet DS Kapalı Kask

Shoei'den her alana uyum sağlayabilen bir kapalı kask; Hornet DS...

Shoei Hornet DS, belirttiğimiz gibi her alanda kullanılabilecek bir kask. Off-road kaskı olması nedeniyle kapalı kaskların tüm avantajlarını da taşımakla birlikte, tasarım ve fonksiyonel açıdan oldukça yeterli.

 

Shoei Hornet DS Kapalı <a href=Kask 1. İçerik Fotoğrafı" src="https://media.motoron.com.tr/habericerik/shoei-hornet-ds-kapali-kask-foto-1.jpg">

Hornet DS'in çıkarılabilir vizörü, off-road arazilerde sürücünün yüzüne gelebilecek yabancı cisimleri ya da tozları uzak tutuyor. Aerodinamik tasarımıyla da yüksek hızlarda hava akışını kaskın arka kısmına yönelterek basıncı azaltan, dolayısıyla sürücüyü yormayan bir kask.

 

Shoei Hornet DS Kapalı Kask 2. İçerik Fotoğrafı

 

Vizör ve Burun Koruması

Shoei, Hornet DS'e 3D pinlok vizörü ekleyerek son dokunuşu yapmış diyebiliriz. 4 pozisyonda kilitlenebilen vizörde bulunan sızdırmaz kenarlar sayesinde vizör kapalıyken sürücünün başı off-road araziden tamamen izole oluyor.

 

Agresif bir şekle sahip olan burun koruması kaydırılarak hava girişi kontrol edilebiliyor. Ayrıca burun koruması temizlemek için tamamen çıkarılabiliyor.

 

Shoei Hornet DS Kapalı Kask 3. İçerik Fotoğrafı

 

Hava Akımı

Verimli bir hava akım sistemi, normal bir kaskla konforlu bir kask arasındaki çizgiyi çizen en önemli özelliklerden birisi. Shoei, uzun yılların verdiği bir deneyime sahip ve sayısız testler yapmış bir marka. Bu deneyimini kullandığı kasklardan biri olan Hornet DS'de birçok hava girişi ve iki adet hava çıkışı bulunuyor. Üst kısmında bulunan temiz hava girişinin yanı sıra alın kısmında da ek olarak hava girişleri mevcut. Kirli hava çıkışları ise başın üst-arka kısmından ve ense kısmından kasktan dışarı atılıyor.

Shoei Hornet DS Kapalı Kask 4. İçerik Fotoğrafı

Uygunluk

Hornet DS, güvenlik ve konfor amaçlanarak tasarlanmış bir iç dizayna sahip. Merkezi pedin yanı sıra, yanak pedleri ve çana kayış kapağı tamamen çıkarılabilir ve yıkanabilir. Orta kısmında bir oyuk bulunan yanak pedleri sürücüye tam uyması için farklı boyut seçeneklerine sahip. Çene bölümüne gelecek olursak, ağız kısmında ve kaskın alt bölümünde oluşabilecek hava türbülansını engelleyen çene perdesi kısmında yeterince boşluk bulunuyor. Bu çene perdesi ayrıca sesi de azaltma özelliğine sahip.

 


Güncel fiyatlar için tıklayınız.

Shoei Hornet DS Kapalı Kask 5. İçerik Fotoğrafı

Shoei Hornet DS Kapalı Kask 6. İçerik Fotoğrafı
Shoei Hornet DS Kapalı Kask 7. İçerik Fotoğrafı
YORUMLAR