Shoei X-Spirit 3 Assail TC-1 Kask

Kask Yazar: Özlem Köseoğlu

Shoei X-Spirit 3 Assail TC-1 Kask

Yepyeni bir kask ve Shoei X-Spirit 2’den sonra beklenen bir model karşımızda. Spor sürüş için 6 havalandırma ve 6 hava çıkış sistemi ile üstün havalandırma performansı, yarışlar için geliştirilmiş aero kenar spoiler’ı, yüksek kalitede çok yönlü aerodinamik sistemi ile Shoei X-Spirit 3 Assail TC-1 kask, özellikle yarışlarda kullanılması amacıyla üretilmiştir.

Bir nevi MotoGP ve yarış kaskı olarak da tanımlayabileceğimiz bu kask, iç kısmındaki ayarlanabilir özel sistem sayesinde, yarış pozisyonunda yatay anlamda yarışçının içeriden görüntüyü ayarlayabilmesini sağlamaktadır. Yapılan testlerde arka kanatçıkları sayesinde X-Spirit 2’ye kıyasla, yüksek hızda kaskın %50 oranında daha az sarsılması sağlanmış.


Hatta öyle ki MotoGP’ye göre geliştirilmiş aerodinamikleri sayesinde 300 km hızda bile istisna bir sabitlik göstermeyi başarmış. MotoGP kaskı dememiz boşuna değil; Shoei Spirit 3 Assail TC-1 ‘in yukarıda saydıklarımız özellikleri, Marc Marquez ve Bradley Smith gibi hızlı ve başarılı yarışçıların tercih etmesinin haklı sebeplerinden sadece bir kaçı.Düz olarak siyah, mat siyah ve beyaz, desenli olarak birbirinden enerjik, can alıcı birçok renk alternatifi bulunan kaskta, EQRS (Emergency Quick Release System) yani Acil Durum Çıkartma Sistemi ve en güvenli kask kilitleme sistemlerinden biri olan Double-D Ring bulunmaktadır. Yüksek seviyede performansı düşününce, en ufak bir detayı bile atlamak istemeyen sürücüler için tasarlanan X-Spirit 3, ispatlanmış gerçek bir yarış silahı.

Fiyat: 2.943,41 TL


http://www.motosikletim.com.tr/SHOEI-X-SPIRIT-3-ASSAIL-TC-1-KASK,PR-873657.html

YORUMLAR