SHOEI XR 1100 2013

Kask Yazar: Motoron

SHOEI XR 1100 2013

Japon kask üreticisi Shoei yeni sezona hazır

Kask uzmanı Shoei, devrimsel kaskı XR 1100’ün 2013 için yeni renklerini piyasaya sundu.

 

Dünya’nın farklı yerlerindeki test pilotlarının önerileri, rüzgâr tünelleri ve laboratuarlarda elde edilen veriler doğrultusunda son teknoloji tasarım programları ile yaratılan Shoei XR 1100, kullanıcısına en üst düzey güvenliği sağlarken sürüş konforunu da beraberinde sunan özel bir kask. 3 farklı malzemeden oluşan 6 katlı dış kabuğu çok sağlam bir yapı oluştururken farklı yoğunluğa sahip EPS katmanı sayesinde darbe esnasında şoku emerek optimum koruma sağlıyor.

 

Kolayca ayarlama yapılabilen D-ring çene kayışı ve buğu önleyici pinlock vizörü (camı) sayesinde de kullanım kolaylığına sahip. Kaskın üzerinden ve çene bölgesinden giren hava arkada bulunan 4 çıkıştan kaskı terk ederek konfor sağlarken geliştirilen dahili spoyler ile kaskın özellikle yüksek hızlarda daha stabil kalması sağlanıyor.

 

Shoei’nin, kolayca çıkartılıp temizlenebilen yanak pedleri istenirse 6 farklı ebatta bulunan pedlerden biriyle değiştirilip kişiye özel şekilde ayarlanabilme imkânını da sunmuş. XXS’dan XXL’a kadar bedenleri bulunan XR 1100’ler onun kadar yüksek mühendisliğe sahip motosikletinize binerken güvenlik ve konfor konusunda sizi en üst noktaya taşıyor.

YORUMLAR