SilentHawk Elektrikli Askeri Motosikletlerin Geleceği Olabilir!

Yeni Model Yazar: Ahmet TEZCAN

SilentHawk Elektrikli Askeri Motosikletlerin Geleceği Olabilir!

Tasarruf ve güç, ordu araçları için en önemli kriter olsa gerek. Bu ihtiyaçları karşılamak için ulaşımı kolaylaştırdığı kadar ucuz hale getiren askeri elektrikli motosikletlerin arasına bir yenisi ekleniyor; SilentHawk...

Askeriye, son teknoloji araçları ve son teknoloji motosikletleri görmek için en uygun yer diye düşünüyoruz. Ayrıca bildiğiniz gibi motosiklet piyasasında elektrikli makinelerin de sayısı oldukça arttı ama teknoloji geliştikçe bu makinelerin daha iyisi ortaya çıkıyor.

 

Logos Technologies ve Alta Motors, DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency)'nın da desteğiyle yeni bir projeye imza atabilir. SilentHawk isimli bu projenin ismine bir işaret olarak bakarsak bu makinenin elektrikli bir motosikletin tasarrutfuna ve standart bir makinenin performansına işaret ettiğini görebiliriz.

 

SilentHawk şu an geliştirme aşamasında fakat Alta Motors'un Redshift motocross makinesinin başlangıç noktası olarak seçilmesi ve firmanın Logos Technologies ile birlikte çalışıyor olması, projenin birçok destekçisinin olduğunu gösteriyor. Ayrıca DARPA'dan da finansal destek alınıyor ki bu her zaman yardımı olan bir çözüm. Projenin ne zaman biteceğine gelecek olursak, görünüşe göre daha bir buçuk yıllık bir çalışma daha söz konusu olacak.

 

Tarafların bu proje için ne planladıkları henüz belli değil fakat elektrikli motosikletlerin sorunu olan sınırlamaları ek bir güç kaynağı ile aşacaklarını biliyoruz. Bu çözüm en azından performansı arttıracaktır.

 

Şimdilik bildiklerimizin hepsi bu ama eğer bu proje gerçekleşirse ABD ordusuna büyük bir katkısı olacak, belki diğer ülkelere de bir örnek teşkil edecek.

YORUMLAR