in

Şili, Hükümet Kararıyla 2017 Dakar Rotasından Çıkarıldı

Yazar: Ahmet TEZCAN

Şili hükümeti, mecliste yapılan oylama sonucunda Şili’nin 2017 Dakar rotasından çıkarılması kararını verdi.

Şili, hükümetin verdiği karar sonucunda ikonik ralli yarışı Dakar Rallisi’nin 2017 rotasında yer almayacak.

Bu karar, yarışa ev sahipliği yapmaya yönelik yapılan oylamada yeterli olumlu oy alınamayınca Şili Vekiller Meclisi tarafından verildi.

Oylama sırasında 42 oy olumlu yönde kullanılırken, 33 oy olumsuz yöndeydi ve 17 vekil de oylama sırasında mecliste bulunmamaktaydı. Başarısızlıkla sonuçlanan öneri; yarış, Şili arazisinde çok büyük etkiler yarattığı için çoğunlukla çevresel faktörler sebebiyle reddedildi.

Arjantin ulusal ajansı tarafından yayınlanan rapor, ayrıca Uruguay ve Paraguay’ın Dakar organizatörü ASO ile anlaşmaları tamamlamaya yakın olduklarını belirtti. Bunların yanı sıra Bolivya ve Brezilya da 2017 Dakar rotasında yer alma konusunda ilgililer.

Yarışçılar ve izleyiciler için Şili’nin rotadan çıkarılması ne ifade ediyor diyorsanız şöyle açıklayalım: dakar rallisinin ünlendiği o kum tepelerini 2017 sezonunda göremeyeceğiz.

Dakar organizatörü ASO şu an çevresel ve sosyal baskı altında ve Dakar Rallisi’nin koltuğu sallanıyor diyebiliriz. Ayrıca Güney Amerika kıtasının da rotadan çıkarılacağı söylentileri mevcut; bu da gerçekleşirse geriye ne kalıyor ki?!

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

2016 Dakar Rallisi Şampiyonu Toby Price Oldu!

Dakar 2017 Rotası Belli Oldu

REKLAM