Sochi'de Ural Sürprizi

Yeni Model Yazar: Batuhan Emrem

Sochi'de Ural Sürprizi

Geçtiğimiz günlerde başlayan Sochi Kış Olimpiyatları'na Ural motosikletler damgasını vurdu.

Kış Olimpiyatları bu sene Rusya'nın Sochi kentinde yapılıyor. Olimpiyatların başlangıç gecesinde yapılan gösteriler sırasında Fisht Stadyumu ve ekran başından açılışı takip eden motosiklet severler Rusya'ya yakışır bir sürprizle karşılaştı. Motosiklet dünyasında Rusya'nın temsilcisi olan Ural marka motosikletler buzla kaplı pistte geçit gösterisine katıldı. 20 adet kırmızı ve alışıldığı gibi sepetli Ural motosikletler böylece olimpiyatlara farklı bir tat katmışken aynı zamanda ülkelerinin temsilciliğini de bir kez daha yapmış oldular.

 

Ural motosikletler 2. Dünya Savaşı'nda düşman birliklerinden ele geçirilen BMW motosikletlerin birer kopyaları olarak üretilmeye başlandıysa da zaman içinde hiçbir değişim göstermemeleri ve kimliklerini hep aynı tutmaları sebebiyle bu BMW'lerden daha ikonik hale geldiler ve bu dönemi andıran başlıca makinelerden biri oldular. Sağlamlıkları ve her türlü arazide, yüklü-yüksüz bir şekilde istenilen noktaya varmalarıyla ünlü Ural motosikletleri geçit töreninde kendilerini bir kez daha göstererek büyük kalabalığın önünde kendilerini de bir kez daha hatırlatmış, bilmeyenlere ise tanıtmış oldular.

 

Sochi'de Ural Sürprizi 1. İçerik Fotoğrafı

 

Ural CEO'su Ilya Khait: “Gerçekten gurur duyuyorum. Motosikletlerinizi böylesine bir organizasyonda görünce tarihin bir parçası ve koskoca bir ülkenin mirası olduğunuzu farkediyorsunuz. Ve bu da size devam etmeniz için daha fazla sebep veriyor. Öte yandan ticari açıdan düşünecek olursak, tüm Dünya'da organizasyonu izleyen 3 milyon kişi tarafından görülmeyi sağlamak, gerçekten iyi bir ürün yerleştirme oldu.” dedi. Üstelik gösterilere katılan 20 adet kırmızı Ural'ların tamamı organizatörler tarafından satın alındı bile.

 

1992'de özel bir şirket haline gelmesinin ardınan Rusya dışında ABD, Avrupa, Kanada, Japonya ve Çin'de de satışlara başlayan Ural, 2014 yılında ürün gamında büyük değişikliklere giderek elektronik enjeksiyon (EFI), disk frenler ve hidrolik gidon amortisörü gibi daha çağdaş donanımlara yer verirken aracın tarihi dokusunu bozmadan yeniliklere gitmeye başlamış durumda.

YORUMLAR