in

Sofuoğlu Galip; Lowes Yeni Superbike Şampiyonu

Yazar: Mert Batırbaygil

Yakhnich Motorsport Yamaha yarışçısı Sam Lowes, WSS Race’i birincilikle bitiren Kenan Sofuoğlu’nun ardından aldığı ikincilikle ilk Supersport Dünya Şampiyonluğu’na ulaştı.

Birleşik Krallık’lı 23 yaşındaki yarışçı herhangi bir taktiğe ihtiyaç duymadan üstün bir yarış geçirerek şampiyonluğa ulaştı.

Yarış Christian Iddon’ın (ParkinGO MV Agusta Corse) son turda üçüncülük pozisyonunda kayarak kaza yapması sebebiyle Kırmızı Bayrak görmüştü. Final sonuçları bir önceki tur üzerinden değerlendirildiği için, İngiliz yarışçı gereken süre limiti içerisinde pitlere ulaşarak podyumda yer almayı başardı.

Lowes, Sofuoğlu ve Iddon galibiyet için müthiş bir gösteri sergilediler. Sıralamada bu üçlüyü sırasıyla Fabien Foret (Mahi Racing Team India), Sheridan Morais (Team Go Eleven Kawasaki) ve Pata Honda sürücüleri Michael van der Mark ve Lorenzo Zanetti takip etti. Zanetti son turda Matthieu Lagrive (Intermoto Ponyexpres Kawasaki) ve Lee Johnston (PTR Honda) ile kaza yapmıştı ve kazadan sonra pitlere ulaşan tek yarışçı olarak yedinciliği kazandı.

Sofuoğlu Galip; Lowes Yeni Superbike Şampiyonu 1. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Tom Sykes Haftasonunu Çifte Zaferle Sonlandırdı

Leon Haslam gelecek sezon için hazırlanıyor.

REKLAM