Sofuoğlu İki Tur Sonra Yine Podyumda!

WSBK Yazar: Ahmet TEZCAN

Sofuoğlu İki Tur Sonra Yine Podyumda!

6 Temmuz 2014 Pazar günü Dünya Süper Spor şampiyonasının 8.ayağında, Sofuoğlu 3.sırada podyuma çıkmayı başardı. Kenan'ın önünde Jack Kennedy, birinci sırada ise Van der Mark bulunuyor.

Portimao'da koşulan çekişmeli yarışta Michael Van Der Mark (Pata Honda World Supersport Team), Jack Kennedy ve geçen yılın şampiyonu Kenan Sofuoğlunun baskılarına rağmen 2014 sezonunda liderliği 8.kez yakaladı. Michael genel sıralamada 16 puanda açık ara farkla birinci sırada yer alırken, Kenan ise 83 puanlar 4.sırada bulunuyor.

 

Sofuoğlu İki Tur Sonra Yine Podyumda! 1. İçerik Fotoğrafı

 

Misano ayağının birincisi Jules Cluzel, üçlünün kapışmasına katılmıştı fakat 3.virajda yarış dışı kalarak podyum çekişmesinin de dışında kalmış oldu.

 

Sofuoğlu İki Tur Sonra Yine Podyumda! 2. İçerik Fotoğrafı

 

Sezonun bitimine 4 yarış kala, Portimao yarış severler için çok zevkli geçti. 13. turda yağmur nedeniyle yarışın durmasına rağmen Van der Mark liderliğini koruyan ve tüm sezon boyunca ikincilikten aşağı düşmeyen sürücü, 23 Şubat 2014'te Phillip Adası'nda da bir kaza geçirmişti.

 

Jack Kennedy, Dünya Süper Spor'a geçişinin ardından ilk kez podyuma çıktı. İrlanda'lı sürücü nihayet potansiyelini göstermeye başladı.

 

İlk üç ismin hemen arkasında bulunan CIA Insurance Honda'nın ikinci sürücüsü Raffaele de Rosa iyi bir sürüş sergileyerek evine döndü. PJ Jacobsen (Kawasaki Intermoto Ponyexpres) ise 5.sıraya yerleşirken onun hemen arkasına da Lorenzo Zanetti bulunuyor.

 

YORUMLAR