Stefan Bradl 2015 MotoGP Sezonu'na Aprilia İle Devam Edecek!

MotoGP Yazar: Ahmet TEZCAN

Stefan Bradl 2015 MotoGP Sezonu'na Aprilia İle Devam Edecek!

Stefan Bradl, Forward Racing ile yollarını ayırmasının ardından Aprilia Racing Team Gresini'ye transfer oldu. Detaylar için devam edin...

Stefan Bradl'ın Forward Racing takımından ayrılışını takiben, 2015 MotoGP Dünya Şampiyonası'na Aprilia Racing ile devam edeceği onaylandı.


20 yaşındaki Alman pilot, Indianapolis GP'sine katılmayacak olan Forward Racing takımının karşılıklı rıza ile verdiği karar sonucunda Forward Racing'ten ayrılışını duyurmasının ardından Aprilia'daki boşluğu doldurması için yüksek miktarda bir ödeme aldı.

2015 MotoGP Katar GP'sinde Stefan Bradl


Stefan Bradl 2015 MotoGP Sezonu'na Aprilia İle Devam Edecek! 1. İçerik Fotoğrafı


Bradl, 2015 sezonunda 8 yarışa katılan ve zayıf performanslar sergileyen ve Aprilia Racing Team Gresini ile yollarını ayıran Marco Melandri'nin yerini tam zamanlı olarak almış bulunmakta.


Alvaro Bautista ile eşleşen Bradl'ın fabrika destekli Aprilia takımına geçişi, 2015'te Forward Yamaha üzerinde istikrarlı formunu korumak için mücadele eden eski LCR Honda sürücüsü için şansını arttırmak için bir fırsat olacak.


Forward Racing takımının sahibi Giovanni Cuzari'nin İsviçre'de vergi kaçırdığı iddia edilerek tutuklanmasının ardından takım, Indianapolis yarışına katılmaktan men edildi ve dolayısıyla Bradl da boşta kaldı. Takım, Brno'da tekrar piste çıkacağı konusunda ısrarcı olsa da Bradl'ın bunu onaylaması için ısrarlar yeterli olmadı.


Loris Baz'ın takıma bağlı kalıp kalmayacağı ise henüz bilinmiyor. Aprilia test sürücüsü Michael Laverty de Almanya'da, takımdan ayrılan Melandri'nin yerine geçirildi.

YORUMLAR