STK 1000: Toprak Razgatlıoğlu, İtalya Misano’da Yarışı Dördüncü Tamamladı!

Pist Yazar: Özlem Köseoğlu

STK 1000: Toprak Razgatlıoğlu, İtalya Misano’da Yarışı Dördüncü Tamamladı!

Son turda yarış birinciliği için dişe diş rekabet içerisinde olan Raffaele de Rosa ve Leandro Mercado, sıcak temas sonucunda birlikte kayıp düştüler. Kaza olmadan önce son turda altıncı sırada yer alan Toprak Razgatlıoğlu, talihsiz kaza sonrası iki yarışçının düşmesi ile yarışı dördüncü sırada tamamlamış oldu.

Son tura kadar liderlik için kafa kafaya yarışan pilotlardan Althea BMW yarışçısı Raffaele de Rosa ve Aruba.it Junior Takım yarışçısı Leandro Mercado, Misano Pisti Simoncelli’de şaşırtıcı bir mücadele yaşadılar. Son turun son yarısında birbirine çarpan ve yarışta önde giden iki STK1000 pilotu, çarpışmanın etkisiyle pistin dışına çıkarak çakıllara doğru kaydılar. Her iki yarışçı da birinci bitirme telaşıyla bu çarpışmanın öncesinde birbirlerine hafif bir temasta bulunmuştu. Sonrasında mücadele daha da alevlenerek bu sonucu doğurmuş oldu. Sonrasında ise Kevin Calia ve Marco Faccani’yi sert bir şekilde geçen Pata Yamaha’dan Lucas Mahias ise yarışı kazanmayı başarmış oldu.


STK 1000: Toprak Razgatlıoğlu, İtalya Misano’da Yarışı Dördüncü Tamamladı!  1. İçerik Fotoğrafı


Aprilia ile yarışan Nuova M2 Racing Takımı’ndan İtalyan yarışçı Kevin Calia, sağlam bir ikincilikle yarışı tamamlarken, Triple-M Racing Takımı’ndan yine İtalyan Marco Faccani ise yarışı üçüncü tamamlama şansına erişmiş oldu. Böylece podyuma ikinci ve üçüncü olarak, ev sahibi İtalya’dan yarışçılar çıkmış oldu. 


STK 1000: Toprak Razgatlıoğlu, İtalya Misano’da Yarışı Dördüncü Tamamladı!  2. İçerik Fotoğrafı


Nuova M2 Racing Takımı’nda Aprilia ile yarışan Roberto Tamburini’nin önünde yarışı tamamlayan ve Kawasaki Puccetti Racing Takımı’nda Kawasaki ZX-10R’ı ile yarışan Toprak Razgatlıoğlu ise yarışı dördüncü olarak sonlandırdı.

 Roberto Tamburini’nin ardında altıncı sırada Team 2R Racing’te BMW S1000RR ile yarışan Luca Vitali yer alıyor. DMR Racing’ten Matteo Ferrari (BMW S1000RR) yedinci; Pedercini Racing Kawasaki’den Jeremy Guarnoni (Kawasaki ZX-10R) sekizinci; Guandalini Racing Yamaha Takımı’ndan Andrea Mantovani (Yamaha R1) ise dokuzuncu sırada yer aldılar.

Sıralamada teknik problemlerin ardından Michael Ruben Rinaldi, Aruba.it Junior Takımı’ndaki Ducati Panigale R motoru ile onuncu sırada yarışı tamamlayabildi.

STK1000, yaz arası sonrası sezonun 6. yarışı 16-18 Eylül 2016 tarihleri arasında Almanya Lausitzring’te kaldığı yerden devam edecek, baş döndürücü karşılaşmaları bekliyor olacağız.

Sonrasında ise 30 Eylül-2 Ekim 2016’da Fransa’da Nevers Magny-Cours Pisti’ndeki 7. Raund ve 14-16 Ekim 2016 İspanya Jerez Pisti’ndeki son yarış ile sezon bitmiş olacak.

2016 Superstock 1000 FIM Cup Misano, İtalya Sonuçları

STK 1000: Toprak Razgatlıoğlu, İtalya Misano’da Yarışı Dördüncü Tamamladı!  3. İçerik Fotoğrafı


2016 Superstock 1000 FIM Cup Misano İtalya Ayağı Sonrası Genel Sıralama Sonuçları

STK 1000: Toprak Razgatlıoğlu, İtalya Misano’da Yarışı Dördüncü Tamamladı!  4. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR