in

STK600: Razgatlıoğlu Portekiz’de de Birinci!

Yazar: Motoron

6 Haziran 2015 Cumartesi günü koşulan FIM Europe Superstock 600cc Şampiyonası’nın 5.ayağı Portimao’s Autodromo de Algarve’de gururumuz genç pilot Toprak Razgatlıoğlu bitiş çizgisini ilk sırada geçen isim oldu. İşte detaylar…

6 Haziran 2015 Cumartesi günü koşulan FIM Europe Superstock 600cc Şampiyonası’nın 5.ayağı Portimao’s Autodromo de Algarve’de gururumuz genç pilot Toprak Razgatlıoğlu (Kawasaki Puccetti Racing), 12 turluk yarışı birinci sırada tamamlayarak Şampiyona’daki liderliğini korumaya devam ediyor.

STK600: Razgatlıoğlu Portekiz'de de Birinci! 1. İçerik Fotoğrafı

Razgatlıoğlu, yarışa ikinci sırada başladıktan sonra ilk virajda 3.’lüğe düştü fakat ilk turun sonuna doğru birincilik savaşı başlamadan önce tekrar ikinciliğe yükseldi. Sezonun en yakın geçen yarışında 12 pilot da bir arada yarışıyordu fakat Razgatlıoğlu 0.065 saniye farkla yarışı birinci sırada bitirmeyi başardı. Razgatlıoğlu’nun hemen arkasında podyumu tamamlayan isimler sırasıyla şöyle: Michael Ruben Rinaldi (San Carlo Team Italia Kawasaki) ve Federico Caricasulo (+0.252s) (Pata Honda Junior Team).

STK600: Razgatlıoğlu Portekiz'de de Birinci! 2. İçerik Fotoğrafı

Andrea Tucci (San Carlo Team Italia Kawasaki), sağlam bir performans göstermesine rağmen podyuma çıkamayarak 4.sırada yarışı tamamladı. İtalyan pilotun hemen arkasında halen EJC Şampiyonu olan Augusto Fernandez (Pata Honda Junior Team) ve Rob Hartog (MTM-HS Kawasaki) sırasıyla 5. ve 6. sıradalar.

STK600: Razgatlıoğlu Portekiz'de de Birinci! 3. İçerik Fotoğrafı
Şampiyona’nın 5 yarışını da kazanan Razgatlıoğlu, Şampiyona genel sıralamasında 64 puanla lider konumda.
Tam Sıralama Listesi
STK600: Razgatlıoğlu Portekiz'de de Birinci! 4. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Espargaro ve Smith Suzuka 8-Saatde Yarışacaklar

WSS: Portimao Sıralama Sonuçları

REKLAM