Stoner Yeniden Honda RC213V'nin Üstünde!

MotoGP Yazar: Motoron

Stoner Yeniden Honda RC213V'nin Üstünde!

MotoGP yarışlarından emekliliğini açıklayan Casey Stoner yeniden Honda ile pistte.

Esas haberi size dolambaçlı yollardan vermek istemiyoruz: Casey Stoner emekliliğe veda etmiyor yani birçok hayranının beklediği gibi MotoGP'ye geri dönmüyor!

 

Haber şu: Avustralyalı yarışçı Japonya Twin Ring Motegi Pisti'nde Honda RC213V'yi test edecek. 6-7 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek testlerle ilgili Casey Stoner: "Bazen MotoGP motosikletimi özlüyorum. Onu yeniden kullanacak olmak  heyecanlandırıcı. Honda'ya bana bu şansı verdiği için teşekkür ederim." Tabi bu test sonrasında akıllara ilk gelen soru son yıllarda kariyerinin doruğunda ve giderek artan bir ilgiyle takip edilirken MotoGP'den emekliliğini açıklayan yarışçının günümüzde Marquez ve Rossi mücadeleleriyle konuşulan şampiyonaya geri dönüp "Kral ölmedi" deyip demeyeceği oldu. Biz Avustralya'da olamadığımızdan bu soruyu Stoner'a yanı başındaki basın mensuplarından birisi sordu: "Bu MotoGP'ye geri dönüş olabilir mi?" Ancak Avustralyalı pilotun cevabı kısa ve net oldu: "V8 Şampiyonasında keyfim iyi".

 

Kısacası Stoner MotoGP'ye geri dönmeyi -en azından şimdilik- düşünmüyor. Peki Honda elinde Dani Pedrosa, Marc Marquez, Jonathan Rea ve daha tonla yarışçı varken neden 2014 MotoGP motosikletinin gelişiminde Casey Stoner'dan yararlanmak istiyor? Evet cevabı siz okurlarımıza soruyoruz: SİZCE NEDEN CASEY STONER? 

*Cevaplarınıza aşağıdaki yorumlar bölümümüze bekliyoruz.

 

Stoner Yeniden Honda RC213V'nin Üstünde! 1. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR