STREET ve SCOOTER Kıyafetleri İçin Ne Kadar Harcamalı?

Giyim Yazar: Showmen

STREET ve SCOOTER Kıyafetleri İçin Ne Kadar Harcamalı?

Kentte ulaşım için motor kullanan sürücünün istediği giysi basit olmakla birlikte, aynı zamanda koruyucu olandır.

Kentte ulaşım için motor kullanan sürücünün istediği giysi basit olmakla birlikte, aynı zamanda koruyucu olandır. Şehir içinde kısa mesafelere gidip gelirken koruyucu sistemlere gerek duymayanların sayısı da az değildir. Ancak istatistikler, en sıkça rastlanan kazaların kent içi ulaşım sırasında meydana geldiğini göstermektedir.


Hem stil, hem de korunma bir arada barınabilirler. Bir çok motor giysisi üreticisinin kataloglarında modaya uygun, parlak renkler içeren, trendi izleyen, ama aynı zamanda motosikletçi (veya scooter’cı) için koruyucu olabilen ürünleri görebiliyoruz. Basit bir tampon darbesi almak ya da kaldırım yakınında kayarak düşmek, omuzlar, dirsekler ve bilhassa sırt bölgesi iyi korunmamış ise, beklenenden daha vahim sonuçlara ve ağır zarar görmenize yol açabilir.
 
STREET ve SCOOTER Kıyafetleri İçin Ne Kadar Harcamalı? 1. İçerik Fotoğrafı
Açık kask kapalı olana oranla şehir içinde kuşkusuz daha rahat ve pratik, ama kapalı kask kullanmak istemiyorsanız, hiç değilse açık tipte olanı seçerken daha özenli davranmalısınız. Öncelikle geniş bir siperliği olmalı, bu hem rüzgardan hem sineklerden koruduğu gibi, görüşü de azaltmaz.
 
 STREET ve SCOOTER Kıyafetleri İçin Ne Kadar Harcamalı? 2. İçerik Fotoğrafı

Pantolonlar için tıklayınız.
 
STREET ve SCOOTER Kıyafetleri İçin Ne Kadar Harcamalı? 3. İçerik FotoğrafıPantolon, eldivenler ve ayakkabılar da göz ardı edilmemesi gereken diğer unsurlar. Motosiklet pilotlarının giydikleri türden olmasa bile, klasik kesimde ama aşınmaya dayanıklı jean’ler ve pantolonlar, büroda da giyilebilen tipte ama motor kullanımına uygun hafif ve sportif ayakkabılar bulabilirsiniz.
 
STREET ve SCOOTER Kıyafetleri İçin Ne Kadar Harcamalı? 4. İçerik Fotoğrafı

Dainese eldivenler için tıklayınız.
 
Reflektörlü ve avuç içi ile sırt kısmı takviyeli, ama racing türü olanlar gibi göze batmayan eldivenler motor kullanımı için ideal seçim olabilir.
 

NE KADAR PARA HARCAMALI?


Kent içi motor kullanımına uygun giysiler alırken fazla cimri davranmayın. Kent içi yollar, kavşaklar, kaldırımlar, tümsekler, motosikletçiler için en tehlikeli parkurlardır. Dolayısı ile, iş güvenliğe geldi mi, tasarruf bir yana bırakılmalı.
STREET ve SCOOTER Kıyafetleri İçin Ne Kadar Harcamalı? 5. İçerik Fotoğrafı

 
350 EUR harcayarak elyaftan üretilmiş dışı metalik boyalı güzel bir açık kask, rüzgar geçirmez mont, deri eldivenler ve sportif ayakkabılar edinebilirsiniz.
STREET ve SCOOTER Kıyafetleri İçin Ne Kadar Harcamalı? 6. İçerik Fotoğrafı

Takım yağmurluklar için tıklayınız.

 
Tek ya da iki parçalı bir yağmurluk, masrafa elli euro kadar ilave yük getirebilir. Ama en azından yağmurlu günlerde otobüse binmek zorunda kalmazsınız.
 

YORUMLAR